Ferratový okruh v Totes Gebirge

   Více než dva kilometry dlouhá ferrata v Totes Gebirge - to je jeden z hlavních cílů této třídenní akce. Navíc nás čeká výstup na nejvyšší vrchol pohoří - Gr. Priel 2515 m, několik kratších sportovní ferrat a na závěr hřebenová zajištěna cesta vedoucí přes Schermberg, 2396 m. Tím se pomyslný kruh uzavře a my sestoupíme zpět do Hinterstoderu.

Program:

1.den: sraz v poledne v Hinterstoderu, kontrola vybavení a výstup na horskou chatu Prielschutzhaus. U horské chaty se nachází v těsné blízkosti několik cvičných zajištěných cest. Případně lze ještě v Hinterstoderu absolvovat kratší výstup ferratou Poppenberg C/D.

   Pozn.: v případě spolujízdy z Brna je plánovaný odjezd v 7h ráno.

2.den: po snídani nás čeká kratší nástup na nově propojenou ferratu Priel klettersteig D, která je v současnosti jedna z nejdelších v Rakousku (více než 2,1 km). Tato via ferrata končí na nejvyšším vrcholu Totes Geberge - Gr. Priel, 2515 m. Náš dnešní sestup pak povede na druhou horskou chata - Welser Hütte, kde strávíme druhou noc.   

3.den: nás čeká návrat zpět do výchozí místa - a to přes zajištěnou cestu Schermberg Tassilo klettersteig D. Cestou projdeme kolem Prielschutzhausu, kde si můžeme dát oběd a následně už jen sestoupíme zpět k autům. Předpokládaný návrat na parkoviště je okolo 15h.

Podrobné informace:

Lokalita: pohoří Totes Gebirge v Rakousku. S východiskem v Hinterstoderu.

Vhodný termín: od června do září. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: střední - doporučuji předchozí zkušenosti s pohybem na zajištěných cestách a VHT

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy z Brna.

Ubytování: horské chaty (Prielschutzhaus 1420 m a Welser Hütte 1740 m).

Stravování: snídaně jsou v ceně ubytování, přes den pak z vlastních zásob a večeře se dá vybrat z nabídky v místě ubytování. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 5.900 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování (2x horská chata - se slevou pro členy Alpenvereinu)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do hor a pevná uzavřená obuv, menší batoh, láhev na vodu, svačina, čepice, rukavice, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenčí spacák, osobní lékárničku, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu, prsní úvazek s plochou smyčkou a v omezené míře ferratové rukavice.

Rezervační formulář