Lezecký kemp LEONIDIO v Řecku

Lezecké kempy v zimě a u moře ?  Proč ne :-) 

   Řecký poloostrov Peloponés a nově se rozvíjející top lezecká oblast Leonidio nabízí vše co si jen lezec dokáže představit. Zhruba 200 km od Athén, tak máte možnost lézt ve více než 70-ti sektorech, které nabízejí vše od jednoduchých jednodélek až po více než dvousetmetrové stěny. Navíc lezecká sezóna tu je i v prosinci. 

Lezecký kemp LEONIDIO v Řecku

    Během kurzu společně procestujeme vybrané lezecké oblasti převážně v okolí Leonidia a Kyparissi. Každý den navštívíme jednu až dvě nové lezecké oblasti. Výběr jednotlivých cest bude zohledňovat vaši aktuální lezeckou úroveň. Celkově je tato akce určena pro menší skupinu lezců. Zájemce by měl znát základy bezpečného jištění, ale není podmínkou lézt na "prvním konci".

Program:

1. den: odlet z Prahy nebo Vídně do Athén, půjčení auta na letišti a přesun do Leonidia (cca 200 km, 3h jízdy). Následně ubytování, krátký odpočinek a první seznámení s touto lezeckou oblastí. Snahou bude už dnes vylézt pár cest a seznámit se zdejším vápencem. 
2. až 4. den: výběr vhodných oblastí s cestami ve střední obtížnosti - tak aby si každý přišel na své. Během každého dne bychom navštívili dvě lezecké oblasti. V čase mimo lezení lze navíc podniknout několik výletů na místní památky, z nichž část je na seznamu UNESCO a nebo k moři :-).
5. den: s ohledem na čas odletu z Athén uvidíme, jestli kromě ranní kávy stihneme i kratší lezení. Každopádně nás čeká přesun na letiště (3h), vrácení auta a cesta zpět do ČR.

Poznámka: V rámci programu je možná změna jednotlivých lezeckých lokalit. Vybírat lze z mnoha kombinací. Snahou bude každý den strávit čas až ve dvou lezeckých oblastech a jedné restauraci.

Podrobné informace:

Vhodný termín: od října do dubna. Aktuální termíny jsou v kalendáři akcí.

Doprava: letecky do Athén a následně půjčeným vozem.

Ubytování: v apartmánech v dané oblasti.

Stravování: vlastní, s možností využití vybaveného apartmánu. Přes den zpravidla navštívíme jednou restauraci (oběd / večeře). Taktéž lze v dané oblasti bez problému dokoupit základní potraviny v marketech nebo na trzích. Není nutné s sebou brát velké zásoby jídla.

Základní cena: 8.900 Kč/os.

Cena zahrnuje: odměnu a náklady instruktora skalního lezení a zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu (letenka + podíl na půjčení auta) a ubytování (zpravidla vybavení apartmán).

Doporučené vybavení: lezecké vybavení (lze zapůjčit), pohodlné venkovní sportovní oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, láhev na vodu, menší batoh, cestovní doklady a pojištění.

Rezervační formulář