Lezecký kemp ISTRIA

   Spojte příjemné válení u moře s ještě příjemnější nabídkou lezeckého kurzu. V průběhu lezecké sezóny nabízím možnost strávit vaši aktivní dovolenou ve vybraných oblastech na Istrii.

Lezecký kemp ISTRIA

    Během kurzu společně procestujeme tento poloostrov obklopený nejen Jaderským mořem, ale také více než 25 lezeckými oblastmi. Polezeme v Chorvatsku, Slovinsku a Itálii. Tuto akci lze brát jako aktivní dovolenou s možností strávit čas nejen u moře, ale i ve skalách a naučit se mnoho nového. Kurz je vhodný i pro rodiny s dětmi a zájemce bez předchozích lezeckých zkušeností.

Program:

1. den: večerní odjezd z ČR, noční přesun do přímořské oblasti Costiera
2. den: v této lezecké oblasti (Costiera) strávíme dopolední lezecký program. Během poledne pak prohlídka přístavního města Terst. Odpolední program proběhne v oblasti Napoleonica, která patří mezi nejnavštěvovanější oblasti Terstu a nabízí krásný výhled na záliv. Dva kilometry od této oblasti se nachází kemp, kde strávíme druhou noc.
3. den: po snídani se přesuneme na hranici se Slovinskem - konkrétně do oblasti Val Rosandra-Glinščica. V této oblasti se nachází přes 450 lezeckých cest rozprostřených ve více než 20-ti sektorech. My si vybereme pro nás nejzajímavější části s nejlepším výhledem na okolí. Oběd a nezbytnou siestu strávíme ve stylové restauraci ve vesnici San Lorenzo-Jezero. Vzhledem k rozsahu a velikosti této oblasti zde strávíme i odpolední lezeckou část. Večer přejedeme do kempu ve vesnici Osp, která leží již ve Slovinsku.
4. den: prožijeme v nejznámější lezecké oblasti Slovinska, která se rozkládá nad obcí Osp a Črni Kal. V části zvané Mišja peč se nachází nejtěžší cesty v této zemi (např. Martin Krpan 9a). My ovšem polezeme lehčí cesty a odpoledne strávíme prohlídkou nedalekého přístavního města Koper. Noc strávíme ve stejném kempu, kde je také možné zakoupit víno z místní vinice.
5. den: ráno po sbalení všech věcí přejedeme do významné chorvatské skalní oblasti Vranjska Draga. Ta se nachází nad přístavním městem Rijeka, které si také po lezení prohlédneme. V odpoledních hodinách vyrazíme na cestu zpět do ČR.

Podrobné informace:

Náročnost: lehká, nejsou vyžadované předchozí lezecké zkušenosti
Vhodný termín:
od března do října
Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy
Ubytování: lezecký hostel Xaxid v Zazidu, kempy a penziony v dané oblasti (dle domluvy)
Základní cena:
5.200 Kč/os - cena platí při účasti min. 4 hostů
Cena zahrnuje: služby instruktora skalního lezení, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení komplet lezeckého vybavení
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení: pohodlné venkovní sportovní oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, fotoaparát, plavky, cestovní doklady, vybavení do kempu.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.