Lezecký kemp na ISTRII

   Spojte příjemné válení u moře s ještě příjemnější nabídkou lezeckého kurzu. V průběhu lezecké sezóny nabízím možnost strávit vaši aktivní dovolenou ve vybraných oblastech na Istrii. Každý den nás čekají dvě různé lezecké oblasti, které si budeme vybírat v Itálii, Chorvatsku a Slovinsku.

Lezecký kemp ISTRIA

    Během kurzu společně procestujeme tento poloostrov obklopený nejen Jaderským mořem, ale také více než 25 lezeckými oblastmi. Polezeme v Chorvatsku, Slovinsku a Itálii. Tuto akci lze brát jako aktivní dovolenou s možností strávit čas nejen u moře, ale i ve skalách a naučit se mnoho nového. Kurz je vhodný i pro rodiny s dětmi a zájemce bez předchozích lezeckých zkušeností.

Program:

1. den: brzký raní odjezd a přesun do vybrané lezecké oblasti. Rozlezení a první kontakt s místním vápencem. Večer se přesuneme do místa ubytování (zpravidla ve Slovinsku - v obci Zazid)

2. den: po snídani se přesuneme na hranici se Slovinskem - konkrétně do oblasti Val Rosandra-Glinščica. V této oblasti se nachází přes 450 lezeckých cest rozprostřených ve více než 20-ti sektorech. My si vybereme pro nás nejzajímavější části s nejlepším výhledem na okolí. Oběd a nezbytnou siestu strávíme ve stylové restauraci ve vesnici San Lorenzo-Jezero. Vzhledem k rozsahu a velikosti této oblasti zde strávíme i odpolední lezeckou část. Po lezení se přesuneme do místa ubytování - event. je možnost navštívit některé z přístavních měst a zažít večerní atmosféru (Koper, Portorož, Terst,...)

3. den: prožijeme v nejznámější lezecké oblasti Slovinska, která se rozkládá nad obcí Osp a Črni Kal. V části zvané Mišja peč se nachází nejtěžší cesty v této zemi. My ovšem polezeme lehčí cesty :-). Odpolední siestu můžeme strávit v příjemné restauraci vedle kempu v Ospu, také je možné zakoupit víno z místní vinice.

4. den: ráno po sbalení všech věcí přejedeme do významné chorvatské skalní oblasti Vranjska Draga. Ta se nachází nad přístavním městem Rijeka, které si také po lezení prohlédneme. V odpoledních hodinách vyrazíme na cestu zpět do ČR.

Poznámka: V rámci programu je možná změna jednotlivých lezeckých lokalit. Vybírat lze z mnoha kombinací. Snahou bude každý den strávit čas ve dvou lezeckých oblastech a během celého kempu navštívit všechny tři státy.

Podrobné informace:

Vhodný termín: od března do listopadu. Aktuální termíny jsou v kalendáři akcí.

Doprava: vlastní, event. s možností spolujízdy.

Ubytování: zpravidla hostel Xaxid v Zazidu ve Slovinsku.

Stravování: vlastní (v hostelu je možné si objednat snídaně nebo využít vybavenou kuchyňku). Přes den zpravidla navštívíme restauraci (oběd / večeře). Taktéž lze v dané oblasti bez problému dokoupit základní potraviny v marketech.

Základní cena: 8.500 Kč/os.

Cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějící lezecké výbavy.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování.

Doporučené vybavení: lezecké vybavení (lze zapůjčit), pohodlné venkovní sportovní oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, láhev na vodu, menší batoh, cestovní doklady a pojištění.

Rezervační formulář