Lezecký kemp v Bosně a Hercegovině

"poslední evropské lezecké tajemství ..." 

   Kouzlo Balkánu - poznejte na vlastní kůži nové lezecké oblasti. Během posledních pěti let došlo v Bosně a Hercegovině ke skutečnému rozvoji lezení. Asi 60% cest v Bosně není starší než 5 let. Některé oblasti jsou na světové úrovni co se týče scenérii a kvality vápencové skály. Poválečná horolezecká komunita neustále roste a rostoucí je i počet lezeckých festivalů a zahraničních lezeckých návštěvníků. Tím je dán velký potenciál této nové evropské lezecké destinace!

   A je to rozhodně blíže než do Arca :-).

Lezecký kemp v Bosně a Hercegovině

    Během kurzu společně procestujeme vybrané lezecké oblasti převážně v okolí města Banja Luka, ale nejen zde. Každý den navštívíme jednu až dvě nové lezecké oblasti. Výběr jednotlivých cest bude zohledňovat vaši aktuální lezeckou úroveň. Celkově je tato akce určena pro menší skupinu lezců. Zájemce by měl znát základy bezpečného jištění a není podmínkou lézt na "prvním konci".

Program:

1. den: brzký raní odjezd a přesun do vybrané lezecké oblasti. Rozlezení a první kontakt s místním vápencem. Večer se přesuneme do místa ubytování (zpravidla hostel nebo penzion) a vybereme si další oblasti, které navštívíme v následujících dnech.
2. a 3. den: výběr vhodných oblastí s cestami ve střední obtížnosti - Kameni most a Skubalj u Banja Luka. Případně pak Pecka, Dreznica a Blagaj kousek od Mostaru.
4. den: ráno po snídani a sbalení všech věcí se přesuneme do poslední lezecké oblasti, zde nás čeká celé lezecké dopoledne. Po obědě následně vyrazíme na cestu zpět do ČR s návratem ve večerních hodinách.

Poznámka: V rámci programu je možná změna jednotlivých lezeckých lokalit. Vybírat lze z mnoha kombinací. Snahou bude každý den strávit čas až ve dvou lezeckých oblastech.

Podrobné informace:

Vhodný termín: od března do října. Aktuální termíny jsou v kalendáři akcí.

Doprava: vlastní, event. s možností spolujízdy.

Ubytování: hostely nebo apartmány v daných oblastech (Banja Luka, Mostar,...), Bosna a Hercegovina.

Stravování: vlastní (v hostelu je možné si objednat snídaně nebo využít vybavenou kuchyňku). Přes den zpravidla navštívíme restauraci (oběd / večeře). Taktéž lze v dané oblasti bez problému dokoupit základní potraviny v marketech.

Základní cena: 7.900 Kč/os.

Cena zahrnuje: služby instruktora skalního lezení, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení komplet lezeckého vybavení.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu (cca 1.500 Kč/os) a ubytování (3x hostel nebo apartmán).

Doporučené vybavení: lezecké vybavení (lze zapůjčit), pohodlné venkovní sportovní oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, láhev na vodu, menší batoh, cestovní doklady a pojištění.

Rezervační formulář

zdroj: www.balkancolours.com