Lezecký kemp v Bosně a Hercegovině

"poslední evropské lezecké tajemství ..." 

   Kouzlo Balkánu - poznejte na vlastní kůži nové lezecké oblasti. Během posledních pěti let došlo v Bosně a Hercegovině ke skutečnému rozvoji lezení. Asi 60% cest v Bosně není starší než 5 let. Některé oblasti jsou na světové úrovni co se týče scenérii a kvality vápencové skály. Poválečná horolezecká komunita neustále roste a rostoucí je i počet lezeckých festivalů a zahraničních lezeckých návštěvníků. Tím je dán velký potenciál této nové evropské lezecké destinace!

   A je to rozhodně blíže než do Arca :-).

Lezecký kemp v Bosně a Hercegovině

    Během výpravy společně procestujeme vybrané lezecké oblasti převážně v okolí města Banja Luka, ale nejen zde. Každý den navštívíme jednu až dvě nové lezecké oblasti. Výběr jednotlivých cest bude zohledňovat vaši aktuální lezeckou úroveň a celkově je tato akce určena pro menší partu lezců (není podmínkou lézt na "prvním konci").

Program:

1. den: brzký odjezd a přesun do vybrané lezecké oblasti. Rozlezení a první kontakt s místním vápencem. Večer se přesuneme do místa ubytování a vybereme si další oblasti, které navštívíme v následujících dnech.
2. až 4. den: výběr vhodných oblastí s cestami ve střední obtížnosti.

  • Kameni most a Skubalj u Banja Luky, Pecka, Kozara (vč. via ferrat), Prskalo, Kanjon Tijesno, Sokolov kamen a další

  • vybrané oblasti okolo Sarajeva a Mostaru

5. den: ráno po snídani a sbalení všech věcí se přesuneme do poslední lezecké oblasti, zde nás čeká celé lezecké dopoledne. Po obědě následně vyrazíme na cestu zpět do ČR s návratem ve večerních hodinách.

Poznámka: V rámci programu je možná změna jednotlivých lezeckých lokalit. Vybírat lze z mnoha kombinací. Snahou bude každý den strávit čas až ve dvou lezeckých oblastech.

Podrobné informace:

Vhodný termín: od dubna do listopadu. Aktuální termíny jsou v kalendáři akcí.

Doprava: vlastní, event. s možností spolujízdy. Případně letecky do Sarajeva.

Ubytování: apartmány v daných oblastech (Banja Luka, Mostar, Sarajevo), Bosna a Hercegovina.

Stravování: snídaně a jídlo přes den z vlastních zásob. K večeru pak navštívíme místní restaurace. Taktéž lze v dané oblasti bez problému dokoupit základní potraviny v marketech.

Základní cena: 8.500 Kč/os.

Cena zahrnuje: náklady horského vůdce IMFGA - aspirant a zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování.

Doporučené vybavení: lezecké vybavení (lze zapůjčit), pohodlné venkovní sportovní oblečení, láhev na vodu, menší batoh, cestovní doklady a pojištění.

Rezervační formulář