TRIGLAV, 2864 m

skialpový výstup na nejvyšší horu Slovinska

   TRIGLAV - a navíc zimní výstup! Přiměřeně náročná zimní akce, kdy cílem bude výstup na nejvyšší horu Slovinska. Společně se pokusíme vystoupat až do výšky 2864 m. Vyrazíme na lyžích nebo sněžnicích, spát budeme na nejvýše položené horské chatě a za ideálních podmínek nás čekají skvělé výhledy a zážitky v Triglavském národním parku.

Horská chata Kredarica a v pozadí Triglav - HOROKURZY.CZ
Horská chata Kredarica a v pozadí Triglav - HOROKURZY.CZ
Závěrečný úsek výstupu na Triglav, 2864 m - HOROKURZY.CZ
Závěrečný úsek výstupu na Triglav, 2864 m - HOROKURZY.CZ

Program:

1. den: sraz v ranních hodinách v Mojstraně a přesun do údolí Krma - v závislosti na aktuálních sněhových podmínkách se pokusíme dojet co nejdále. Následně nás bude čekat výstup na horskou chatu Triglavski dom na Kredarici, 2515 m. Ta je oficiálně zavřená, ale vzhledem k meteorologické stanici nabízí jednoduchý servis a možnost přespání. Dnes nás bude čekat cca 1600 m převýšení na vzdálenosti 13 km. 

2. den: "summit day" - brzy za úsvitu se vydáme zdolat zbývajících 350 výškových metrů, které nás dělí do vrcholu Triglavu. Pro výstup je nutné použití maček a cepínu (lyže ponecháme na chatě). Sestup bude po stejné cestě, následně krátký odpočinek na horské chatě a nekonečný sjezd údolím zpět k autům. 

Podrobné informace:

Náročnost: střední - předpokladem je dobrá lyžařská technika a přiměřená fyzická zdatnost. 

Vhodný termín: prosinec až duben

Doprava: vlastní

Ubytování: horská chata Triglavski dom na Kredaricu, 2515 m - která funguje v  zimním období v omezeném režimu.

Stravování: na horské chatě je možnost stravování omezená, proto doporučuji mít přiměřené vlastní zásoby.

Základní cena: 950 € pro 2 hosty a délce akce dva dny

Cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějícího vybavení (lavinový set - vyhledávač, lopata, sonda, turistické mačky, cepín a sedák). Lyžařské vybavení je nutné mít vlastní (lyže, pásy, boty, hole, haršajzny a helma).

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování (1x horská chata)

Potřebné vybavení: vhodné oblečení do zimního horského terénu, batoh o objemu cca 35-45l, sluneční a lyžařské brýle, čelovku, čepici a rukavice (tenké prstové a tlusté palčáky nebo lyžařské), termosku, osobní lékárničku a léky, přiměřený spacák na horskou chatu (nevytápěné pokoje), cestovní doklady. Dále pak přiměřené zásoby jídla a event. vařič - stačí jeden do skupiny. Sedák, mačky a turistický cepín + kompletní lavinový set (lze zapůjčit)

Vlastní kompletní skialpové vybavení - lyže, pásy, boty, hole, haršajzny a helma.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.