Watzmann

   Watzmann - dech beroucí nekonečná hřebenová ferrata v národním parku Berchtesgaden v Německu. Tento ferratový zážitek bude našim hlavním cílem. Dále nás čeká několik sportovních kratších cest s výhledem na jezero Königsee - Grünstein klettersteig a Hanauerstein klettersteig.  

Program:

1.den: přesun do výchozího místa v obci Königssee u stejnojmenného jezera a sraz všech účastníků v poledne na tomto parkovišti - viz. odkaz. Následně nás čeká výstup na horskou chatu Watzmannhaus, kde strávíme první noc (cca 9 km s převýšením cca 1300 m). 

2.den: hlavní bod programu - dnes nás čeká celý hřeben Watzmann Überschreitung, obt. B. Polezeme přes tři vrcholy Hocheck - Mittelspitze - Südspitze. Následně nás čeká sestup na druhou horskou chatu Wimbachgrieshütte, kde přespíme.

3.den: po snídani sestoupíme zpět k jezeru (cca 11 km) a lodí se vrátíme zpět do výchozího místa. Následně projdeme městskou ferratu Hanauerstein klettersteig, která je složena ze čtyř cest v různé obtížnosti. Dnes přespíme v penzionu ve vesnici.

4.den: s lehkým batohem společně zdoláme Grünstein klettersteig, kde si lze vybrat z více variant v obtížnost C až E s výhledy na jezero. Následně návrat zpět do ČR. 

Podrobné informace:

Lokalita: národní park Berchtesgáden, Německo

Vhodný termín: od června do září. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

Obtížnost: střední - doporučuji předchozí zkušenost s pohybem na zajištěných cestách a VHT.

Doprava: vlastní.

Ubytování: horské chaty a penzion (3x).

Stravování: polopenze na horských chatách, přes den pak z vlastních zásob.

Základní cena: 7.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějící ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do horského terénu a pevná kotníková obuv, batoh (30-40l), láhev na vodu, svačiny, rukavice, čepice, šátek, čelovku, osobní lékárničku, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenký spacák, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratová brzda, sedák a přilba.

Rezervační formulář