Ferratové kurzy v Solné komoře

   Víkendový ferratový kurz, který nabízí jedinečnou možnost kombinovat. Na výběr je více než dvacítka ferrat v různé obtížnosti, délce a charakteru. Kurzy jsou koncipovány pro začátečníky, ale na své si přijdou i pokročilí lezci. Tuto oblast je možné navštívit opakovaně a pokaždé polezete něco jiného. Tato lokalita je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Program:

1.den: večerní sraz v místě ubytování, seznámení s programem na další dva dny a krátké povídání o ferratách a používaném vybavení. (V případě spolujízdy z Brna je plánovaný odjezd v 15h.)

2.den: po snídani nás čeká úvodní seznámení na cvičném okruhu v Obertraunu nebo na vybraných ferratách v oblasti Klettergarten Stausee Gosauschmied. Následovat bude přejezd auty do dalších oblastí, kde budeme pokračovat. Ideální volbou je ferrata nad jezerem Gosausee - Laserer Alpin. V závěru dne je možné absolvovat prohlídku a kávu v Hallstattu (UNESCO).

Možné varianty programu:

3.den: dnes bude na výběr z několika celodenních možností - konkrétní výběr se snažím vždy přizpůsobit aktuální náladě, výkonnosti skupiny a míry zničení z předchozího dne :-). Předpokládané ukončení kurzu je mezi 14 a 15 hodinou.

Podrobné informace:

Lokalita: oblast Solné komory (Salzkammergut), Rakousko.

Vhodný termín: od května do října. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

Obtížnost: střední, vhodné i pro starší děti od cca 12-ti let.

Doprava: vlastní.

Ubytování: vybrané penziony nebo apartmány v oblasti Obertraunu, Bad Goisernu nebo Gosau.

Stravování: snídaně jsou v ceně ubytování, přes den pak bude k dispozici horská chata nebo restaurace a večeře se dá vybrat z nabídky v místě ubytování. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 4.900 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějící ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování a event. využití lanovek

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do hor a pevná uzavřená obuv, menší batoh, láhev na vodu, svačiny, rukavice (ferratové nebo cyklistické), tenčí spacák, osobní lékárničku, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák a přilbu.

Rezervační formulář