Skialpový kurz pod Dachsteinem

laviny - ledovec - základy skialpinismu

   Třídenní zimní základní kurz skialpinismu pod Dachsteinem. V rámci této akce máte možnost vyzkoušet a zažít na vlastní kůži o čem jsou skialpy v reálných alpských podmínkách. Zázemí nám poskytne útulná horská chata Simonyhütte, kde strávíme obě noci. Součástí této akce jsou základy lavinové problematiky, plánovaní túr a pohybu po ledovci. Každý si vyzkouší práci s lavinovým vybavením a naučí se základní lanové techniky. Kratší část programu je věnována také seznámení se s používáním maček a cepínu. 

Program:

1. den: sraz v 10h přímo na místě v Obertraunu u dolní stanice lanovky. Kontrola vybavení a výjezd lanovkou na Krippenstein. Následně nás čeká kratší sjezd ke Gjaidalmu a přesun na lyžích na horskou chatu Simonyhütte, 2203 m. 

2. den: celodenní skialpová túra směrem k Dachsteinu a horské chatě Seethalerhütte. Cestou si ukážeme různé techniky výstupu, vedení a procvičíme si používání lavinové vybavení. Dle aktuálních podmínek následně sjedeme zpět k chatě - a to buďto ve volném terénu nebo po upravené stopě. 

3. den: dopolední část budeme věnovat základním lanovým technikám, použití maček a cepínu a obecně pohybu po ledovci. Následně nás čeká dlouhý sjezd až do Obertraunu zpět k autům.

NÁROČNOST: střední s předpokladem, že máte lyžařské zkušenosti min. ze sjezdového lyžovaní.


Podrobné informace:

Lokalita: oblast Dachsteinu - s východiskem v Obertraunu, Rakousko.

Vhodný termín: únor až duben - aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

Doprava: vlastní.

Ubytování: horská chata Simonyhütte (2203 m).

Stravování: polopenze na horské chatě, přes den pak z vlastních zásob.

Základní cena: 7.000 Kč/os.

Cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějícího lavinového vybavení a event. maček a cepínu. Skialpové vybavení je nutné mít vlastní.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (2x horská chata) a výjezd lanovkou na Krippenstein.

Doporučené vybavení: kompletní skialpový set - lyže, pásy, hole, skialpové boty, helmu a event. haršajzny. Dále pak batoh cca 35-45l, spací hygienickou vložku - tzv. bílou paní, sluneční a lyžařské brýle, opalovací krém, čepice a rukavice (vč. náhradních - min. 1x tenké a 1x tlusté), šátek, láhev na vodu (termosku), čelovka, osobní lékárničku a léky, cestovní doklady.

Vybavení, které lze zapůjčit: lavinový set (vyhledávač, lopata a sonda), sedák, cepín a mačky.

Rezervační formulář