Reference

přidejte vlastní referenci, zážitek nebo hodnocení

Rychlá Dáša

  Velký sen vidět Nepál, zemi s odlišnou kulturou, osmitisícovky a úžasné přírody se nám vyplnil. Devět dní pobytu a vidět pouze města je opravdu málo. Rozhodnutí přidat tři dny treku bylo pro nás šedesátníky - nesportovce přímo vražedné. Jiná možnost poznání života lidí v horách a úchvatné přírody nebyla.
   Naše velké poděkování patří Standovi. Neuvěřitelně klidný, tolerantní a vstřícný člověk. Po treku, kdy už následovaly dva dny jen v hotelu, nám zařídil pobyt v džungli Chitwanu. Velký bonus. Díky Stando, za trpělivost s námi amatéry sportu a života ve velkém světě.
   Ještě malá zmínka a velké poděkování Marcelce z Kladna. Šla s námi trek s krosnou a po celé tři dny bez pomoci nosiče. Ten totiž nesl můj bágl. Zvládala vše na pohodu a s úsměvem. Po cestě rozdávala sladkosti a peníze potřebným. Úžasná žena s krásnou duší.
  Stando, Tobě a celé rodině přejeme hodně zdraví. Všem kdo chtějí prožít dovolenou na pohodu můžeme Standu vřele doporučit. Díky. Dáša a Borek.

Jana Rašková

   "Jela bys na ferraty?" Touto otázkou začal jeden z nejkrásnějších víkendů letošního roku. "Co když budu mít strach z výšek?" "Neboj, na to nebudeš mít na skále čas." Zdaleka jsem nevěděla, co mě čeká. O to víc jsem byla překvapená, co všechno jsme za víkend zvládli! Otestovat své fyzické limity, prolomit strach z výšek, vzájemně se podporovat, zároveň si odpočinout a vytěsnit starosti všedních dní... Jednoznačně by se tohle všechno neobešlo bez skvělé instruktáže a organizace před odjezdem, v průběhu kurzu a zejména při výstupu v náročnějších místech. Kontrola bezpečnosti všech účastníků Vám dá pocit bezpečí v jakékoliv výšce. Nádherná místa s krásnými výhledy. Těším se, že k Solné komoře i ferratě Hohe Wand přidám i Lago di Garda. Na ferraty jedině se Standou a HOROKURZY, naprosto senzační a bezpečné!

František Zdráhal

   Náš první kontakt s ferratou. Dlouho jsme zvažovali jak začít. A musím říct, že volba Standy a jeho kurzu byla super. Vše nám perfektně vysvětlil, ukázal a pak i na těžších pasážích pomohl. Vše bylo na jedničku. Tento první kurz určitě nebyl náš poslední a v příštím roce se určitě uvidíme zase. Už teď se těšíme. Standu rozhodně doporučujeme.

Tereza H.

   Výborný ferratový kurz v Solné komoře. Standa byl bezva průvodce a jeho profesionalita byla 100%. Moc jsme si to užili a pojedeme ještě na další kurzy, protože je to pecka. 

   Značka: S Horokurzy kamkoliv.

Lucie Černá

   Spolu s dalšími třemi nadšenci jsme se v půlce července zúčasnili 4-denního ferratového přechodu pohoří Brenta vedeného Standou. Bylo to nádherné, počasí vyšlo, ferraty s krásnými výhledy, ostré stoupání i kolmé klesání po nekonečných žebřících zůstanou v paměti na celý život. Nezapomenutelné bylo i nocování na turistických chatách. Sešla se fajn parta, i když jsem je doháněla s jazykem na vestě. Standa mě však uklidnil poznámkou u večeře, že tak rychlou skupinu ještě neměl no nevím, každopádně jsem si to i se synem skvěle užila, Standovi moc děkuji a všem vřele doporučuji!

Radim Martynek

   „Standa? Sedmihvězdičkový průvodce a horský bůh. Jeho nadšení pro hory a jejich zlézání (nikoli slézání) je silně nakažlivé i pro člověka, který doposud miloval jen pětihvězdičkové hotely. Odborník na slabiku, slovo, souvětí i Himaláje vzatý. Prostě borec!

   Radim Martynek, řiditel Akademie nevšedního vzdělávání, doteď hotelový typ - odteď horský nadšenec.

Magda (kovadlina) 

   Tohle prostě nejde nenapsat!! Koupila jsem si dárkový poukaz a využila jej na ferratový kurz v Dolomitech u Marmolady. Když jsem viděla plánované túry, říkala jsem si, jak to bude o ničem chodit stupidní B, C občas D obtížnost. To jsem netušila, jaké parádní 4 dny mám před sebou! Musím uznat, že tato akce, na které jsem s Tebou byla, byla opět výborně naplánovaná, přes ubytování a výšlapy, které si užili jak začátečníci, tak pokročilí, totéž s počasím -). Zvláštní dík patří i druhému průvodci Jirkovi za pomoc a gentlemanské chování, přes pochvaly, které jsem sklízela během pochodu na "věčné." Vyzkoušela jsem i jiné konkurenční zájezdy na ferraty, ale zdaleka se to nedá srovnat! Nevím, Stando, jak se Ti vždycky podaří, namíchat i výbornou partu lidí. Za sebe musím říct, že jsem si Marmoladu moc užila a jsi trefou do černého.

Pavlína Turoňová - podruhé

 Děkuji Standovi za skvělý Ledovcový kurz! I tentokrát profesionálně vedený, skvěle zorganizovaný, individuální a kamarádský přístup mi umožnil nabýt nové zkušenosti v super partě. :).

   PS: Kdo chce kam, pomozme mu tam! Na ledovec, ferratu, a pak zpátky na chatu :).

Pavlína

Michal L.

   Velké díky Stando!!! Skvělý úvod do problematiky ledovcové turistiky, ferrat i samotného lezení. Plus výstup na Dachstein. Super vybavení a přístup!!! Přesně to co jsme očekávali a ještě víc :).  
Díky moc. 

Lucie Černá se synem Filepem

 Výborně vedený kurz včetně zapůjčení ferratového vybavení v pěkných lokalitách, pořízení krásné fotodokumentace plus spoustu užitečných informací. Byli jsme velmi spokojeni.  
Děkujeme a vřele doporučujeme.

Pavlína Turoňová - poprvé

   Parádní kurz! :) Profesionální a přátelský přístup, dobrá organizace, trasy "tak akorát" s ohledem na skupinu i jednotlivce, hezké ubytování, dobré jídlo...a hlavně fajn lidi! Za mě 100 % :). Doporučuji všem ferratovým nadšencům! :)
Pavlína

Jirka Fabík

   Ahoj Stando, Gabčo a Jirko, díky za skvělý víkend v Solné komoře. Objevili jsme díky Vám krásu lezení po ferratách. Ještě nedávno jsem netušil, kam jsem schopen vylézt. Líbil se mi Váš přístup k účastníkům kurzu včetně dětí. Dodali jste všem klid a jistotu, že i pekelně vypadající žebřík nad Hallstattem se dá s radostí zdolat. Těším se na další akce.

Petra Šindelková

   Moc děkuji za váš kurz! Musím moc pochválit instrutkory Jirku a Marušku! Bylo to skvělé, úžasné a moc jsme si to s kamaradkou užily...
   Do toho od Jirky plno zajimavych informaci, zkušeností i aktualni popis jednoho pána s ditetem přímo na stěně a co vsechno dělá špatně či jak má špatně uvázaný sedák... takže jsem si z toho hodne odnesla!
Moc ráda se zase něčeho zúčastním!
S pozdravem Šindelková

Honza Mertl

   Zimní trasa na Grossvenediger, 3 666 m (Hohe Tauern) - díky Stando, zase jedna vize, Tvou zásluhou naplněna, profesionální zajištění a erudivaná znalost místních podmínek, jež je u těchto akcí podmínkou, byla naplněna skvěle, navíc výborný osobní / kamarádský přístup a v neposlední řadě skvělá parta lidí, jež se u této povedené akce sešla. Rád a s důvěrou se zúčastním Tvých dalších akcí.

Marie Kolářová

Ahoj Stando,
moc rádi bychom ti poděkovali za skvělé vedení a spousty silných zážitků, které docházejí postupně. Bylo to přesně co jsme potřebovali, ukázat jak na to a kde jsou naše možnosti. Stále nemůžu pochopit, že jsem některé úseky slezla. Bylo to určitě i tím, že jsem měla jistotu, že mi pomůžeš když bude nejhůř. Slibuji, že bez zajištění nikam nepolezeme :-). Ještě jednou moc díky.
Majka a Honza, Pastýřská stěna 29.05.2017

Dominik Brandýs

   Ferraty jsme chtěli vyzkoušet už dlouho a jelikož jsme úplní začátečníci, rozhodli jsme se využít jednodenního ferratového kurzu na Moravě. Od kurzu jsme přílíš neočekávali, jeli jsme tam spíše pro teoretické znalosti, abychom potom mohli vyrazit do zahraničí. Kurz ale daleko překonal naše očekávání a den strávený na ferratách u Vírské přehrady a v areálu Velká Dohoda rozhodně nebyl ztrátou času a Standa nám vše ochotně vysvětlil a po kurzu zaslal i info ohledně ferrat, na které bychom mohli vyrazit do zahraničí.

Lucie+Katka+Martin

   Letos jsem se rozhodla, že je nejvyšší čas ukázat mým dvanáctiletým dvojčatům kouzlo ferrat. Vybrala jsem ferratový kurz Raxalpe a odjížděla nejistá, jestli to byla ta správná volba, když děti neměly žádné zkušenosti a v programu byly zařazeny i ferraty obtížnosti C/D. Ukázalo se, že volba byla víc než správná, že Standa je zkušený průvodce, který dětem poradil, jak na ferratách bepečně lézt a pomohl jim překonat chvilkový strach na těžších úsecích. Program kurzu byl výborně poskládaný. Rozlez proběhl na krátkých ferratách, pak jsme vylezli k Tureckému hradu a vyšel čas i na pěší túru zasněženou soutěskou. Nechyběly ani oblíbené žebříky a celá akce vygradovala úžasnou ferratou zakončenou komínem ve skále. Já jsem odjížděla nadmíru spokojená s vědomím, že už nemusím děti "odkládat" k babičce, ale že budeme čas na horách trávit společně a děti odjížděly nadšené s otázkou, kdy znovu pojedeme se Standou na hory....... Děkujeme Stando.

Vladimír Šild

   Standu jsem si vybral jako instruktora na začátek svého lezení na umělých stěnách. Jeho profesionální přístup, znalosti, klid a důraz na bezpečnost byl příkladný. Když jsem pak organizoval firemní teambuilding na Dachstein s programem kola, ferraty, výstup na Dachstein ve sněhu s cepínem a mačkami, tak jsem neváhal koho oslovit. Akci připravil skvěle, vše měl zajištěné a když při výstupu na Dachstein byla díky velkému množství sněhu nutná improvizace, znalosti a rozvaha, tak se projevila jeho třída. I další své lezecké akce (ať už ferraty nebo skalní lezení) budu do budoucna řešit s ním.

Markéta K.

   Ferraty Raxalpe/Hohewand - super akce a ubytování, skvělá parta a výborný program s možností improvizace dle přání účastníků! Moc chválím, byla jsem moc spokojená!

Martina a Marian zo Slovenska

   Chceli by sme veľmi pekne poďakovať Standovi za fantastický zážitok pri absolvovaní jednodenného ferratového kurzu v moravskej variante.
   Od prvého kontaktu so Standom veľmi oceňujeme jeho naozaj profesionálny prístup ako aj ústretovosť a flexibilitu pri plánovaní celého kurzu. V samotný deň kurzu bolo všetko potrebné pripravené a klaplo na 100%, dostali sme odborné informácie, praktické rady skúseného medzinárodného horského sprievodcu, všetky naše otázky boli zodpovedané a možno najdôležitejšia vec pre nás ferratových začiatočníkov - pocit bezpečia a komfortu vo výškach na skalách. ;)
   Po kurze nám Standa, tak ako sľúbil poslal množstvo tipov a odporúčaní na ďalšie krásne ferraty v Taliansku, z ktorých sme hneď nasledujúci víkend niekoľko vyskúšali. Takže spokojnosť s kurzom maximálna a určite každému odporúčame vybrať si Standove HOROKURZY. ;D

Magda Dočekalová

Ahoj Stando,

    chtěla bych moc poděkovat za výborný rok 2016 a nalezení nového zajímavého koníčku. Začalo to tak nenápadně. S tím, že si zaplatím jeden "výcvik" na skalách, než odjedu na ferraty do Itálie. A vznikla z toho hotová závislost!! Následovaly další čtyři výcviky v Moravském krase a ferratová akce v Raxu a Solné komoře. Parádně zorganizovaná akce co se týče výstupů a vynikajícím ubytováním. Nutno podotknout, že mě fascinovalo, jak jsi již dopředu odhadl naše síly. A hlavně ty moje! Naše výpravy na skalách, kdy já nemohla najít cestu jak dál a s Tvým přístupem jsem nakonec vždycky ty překážky "nějak" přelezla, jsi mě posunul o kus dopředu. Abych nevypadla z tréninku, začala jsem se věnovat lezení na umělých stěnách. Lezu 5a, 5b, 5c až 6a, v podstatě tam, kde jsme skončili. Když jsem se zmínila svým partnerům, kteří mě jistí, že lezu teprve od minulého roku od května, tak tomu nevěřili. Někteří lezou už 10 let a jsou na mojí úrovni! A to všechno díky Tvému vedení a učení. Už se moc těším na letošní rok.

Radim Martynek a jeho článek nejen o ferratách v Nevšedníku (01/2017).

(https://www.akademie-vzdelavani.cz/galerie-informaci/nevsednik.html)