Reference

přidejte vlastní referenci, zážitek nebo hodnocení

Honza Mertl

   Zimní trasa na Grossvenediger, 3 666 m (Hohe Tauern) - díky Stando, zase jedna vize, Tvou zásluhou naplněna, profesionální zajištění a erudivaná znalost místních podmínek, jež je u těchto akcí podmínkou, byla naplněna skvěle, navíc výborný osobní / kamarádský přístup a v neposlední řadě skvělá parta lidí, jež se u této povedené akce sešla. Rád a s důvěrou se zúčastním Tvých dalších akcí.

Marie Kolářová

Ahoj Stando,
moc rádi bychom ti poděkovali za skvělé vedení a spousty silných zážitků, které docházejí postupně. Bylo to přesně co jsme potřebovali, ukázat jak na to a kde jsou naše možnosti. Stále nemůžu pochopit, že jsem některé úseky slezla. Bylo to určitě i tím, že jsem měla jistotu, že mi pomůžeš když bude nejhůř. Slibuji, že bez zajištění nikam nepolezeme :-). Ještě jednou moc díky.
Majka a Honza, Pastýřská stěna 29.05.2017

Dominik Brandýs

   Ferraty jsme chtěli vyzkoušet už dlouho a jelikož jsme úplní začátečníci, rozhodli jsme se využít jednodenního ferratového kurzu na Moravě. Od kurzu jsme přílíš neočekávali, jeli jsme tam spíše pro teoretické znalosti, abychom potom mohli vyrazit do zahraničí. Kurz ale daleko překonal naše očekávání a den strávený na ferratách u Vírské přehrady a v areálu Velká Dohoda rozhodně nebyl ztrátou času a Standa nám vše ochotně vysvětlil a po kurzu zaslal i info ohledně ferrat, na které bychom mohli vyrazit do zahraničí.

Lucie+Katka+Martin

   Letos jsem se rozhodla, že je nejvyšší čas ukázat mým dvanáctiletým dvojčatům kouzlo ferrat. Vybrala jsem ferratový kurz Raxalpe a odjížděla nejistá, jestli to byla ta správná volba, když děti neměly žádné zkušenosti a v programu byly zařazeny i ferraty obtížnosti C/D. Ukázalo se, že volba byla víc než správná, že Standa je zkušený průvodce, který dětem poradil, jak na ferratách bepečně lézt a pomohl jim překonat chvilkový strach na těžších úsecích. Program kurzu byl výborně poskládaný. Rozlez proběhl na krátkých ferratách, pak jsme vylezli k Tureckému hradu a vyšel čas i na pěší túru zasněženou soutěskou. Nechyběly ani oblíbené žebříky a celá akce vygradovala úžasnou ferratou zakončenou komínem ve skále. Já jsem odjížděla nadmíru spokojená s vědomím, že už nemusím děti "odkládat" k babičce, ale že budeme čas na horách trávit společně a děti odjížděly nadšené s otázkou, kdy znovu pojedeme se Standou na hory....... Děkujeme Stando.

Vladimír Šild

   Standu jsem si vybral jako instruktora na začátek svého lezení na umělých stěnách. Jeho profesionální přístup, znalosti, klid a důraz na bezpečnost byl příkladný. Když jsem pak organizoval firemní teambuilding na Dachstein s programem kola, ferraty, výstup na Dachstein ve sněhu s cepínem a mačkami, tak jsem neváhal koho oslovit. Akci připravil skvěle, vše měl zajištěné a když při výstupu na Dachstein byla díky velkému množství sněhu nutná improvizace, znalosti a rozvaha, tak se projevila jeho třída. I další své lezecké akce (ať už ferraty nebo skalní lezení) budu do budoucna řešit s ním.

Markéta K.

   Ferraty Raxalpe/Hohewand - super akce a ubytování, skvělá parta a výborný program s možností improvizace dle přání účastníků! Moc chválím, byla jsem moc spokojená!

Martina a Marian zo Slovenska

   Chceli by sme veľmi pekne poďakovať Standovi za fantastický zážitok pri absolvovaní jednodenného ferratového kurzu v moravskej variante.
   Od prvého kontaktu so Standom veľmi oceňujeme jeho naozaj profesionálny prístup ako aj ústretovosť a flexibilitu pri plánovaní celého kurzu. V samotný deň kurzu bolo všetko potrebné pripravené a klaplo na 100%, dostali sme odborné informácie, praktické rady skúseného medzinárodného horského sprievodcu, všetky naše otázky boli zodpovedané a možno najdôležitejšia vec pre nás ferratových začiatočníkov - pocit bezpečia a komfortu vo výškach na skalách. ;)
   Po kurze nám Standa, tak ako sľúbil poslal množstvo tipov a odporúčaní na ďalšie krásne ferraty v Taliansku, z ktorých sme hneď nasledujúci víkend niekoľko vyskúšali. Takže spokojnosť s kurzom maximálna a určite každému odporúčame vybrať si Standove HOROKURZY. ;D

Magda Dočekalová

Ahoj Stando,

    chtěla bych moc poděkovat za výborný rok 2016 a nalezení nového zajímavého koníčku. Začalo to tak nenápadně. S tím, že si zaplatím jeden "výcvik" na skalách, než odjedu na ferraty do Itálie. A vznikla z toho hotová závislost!! Následovaly další čtyři výcviky v Moravském krase a ferratová akce v Raxu a Solné komoře. Parádně zorganizovaná akce co se týče výstupů a vynikajícím ubytováním. Nutno podotknout, že mě fascinovalo, jak jsi již dopředu odhadl naše síly. A hlavně ty moje! Naše výpravy na skalách, kdy já nemohla najít cestu jak dál a s Tvým přístupem jsem nakonec vždycky ty překážky "nějak" přelezla, jsi mě posunul o kus dopředu. Abych nevypadla z tréninku, začala jsem se věnovat lezení na umělých stěnách. Lezu 5a, 5b, 5c až 6a, v podstatě tam, kde jsme skončili. Když jsem se zmínila svým partnerům, kteří mě jistí, že lezu teprve od minulého roku od května, tak tomu nevěřili. Někteří lezou už 10 let a jsou na mojí úrovni! A to všechno díky Tvému vedení a učení. Už se moc těším na letošní rok.

Radim Martynek a jeho článek nejen o ferratách v Nevšedníku (01/2017).

(https://www.akademie-vzdelavani.cz/galerie-informaci/nevsednik.html)