Škola via ferraty v RAXALPE a okolí

   Klasický a poctivý víkendový ferratový kurz, který vás provede vším od začátku. Poznáte co vše obnáší pohyb na zajištěných cestách, seznámíte se s používaným vybavením a naučíte se plánovat ferratové túry. Během kurzu společně absolvujeme vybrané via ferraty ve dvou rozdílných oblastech - pohoří Raxalpe a následně buďto Hohe Wand nebo Hochschwab. Vybírat je určitě z čeho - od lehčích a kratších sportovních cest až po delší horské klasiky ve všech obtížnostech. Kurz nevyžaduje předchozí zkušenosti a je vhodný i pro starší děti.

Program:

1.den: večerní sraz v místě ubytování, seznámení s programem na další dva dny a krátké povídání o ferratách a používaném vybavení. (V případě spolujízdy z Brna je plánovaný odjezd v 16h.)

2.den: po snídani nás čeká úvodní seznámení na cvičných ferratách za horskou chatou Weichtalhaus, kde společně přelezeme jednu až dvě kratší zajištěné cesty. Následovat bude kratší přejezd auty k nástupu na klasickou horskou středně těžkou ferratu - Hans von Haidsteig, která patří mezi opravdové klasiky v této oblasti. V případě zájmu a časové rezervy lze ještě stihnout kratší sportovní cestu Kronich-Eisenweg u horské chaty Ottohaus. Následně bychom lanovkou sjeli do údolí a dnešní den tímto ukončili. 

Možné varianty výše popsaného programu - Preinerwandsteig A/B, Bismarcksteig B a Königschusswand Steig D/E.

Další vybrané ferratové túry v oblasti Raxalpe:

3.den: dnes máme na výběr a můžeme navštívit oblast Hohe Wand nebo Hochschwab. Každá z těchto oblastí nabízí řadu sportovních ferrat v různé obtížnosti a délce. Konkrétní výběr se snažím vždy přizpůsobit aktuální náladě, výkonnosti skupiny a míry zničení z předchozího dne :-). Předpokládané ukončení kurzu je mezi 14 a 15 hodinou.

Hohe Wand:

Hochschwab:

Podrobné informace:

Lokalita: pohoří Raxalpe a Hohe Wand (event. Hochschwab), Rakousko

Vhodný termín: od května do října. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: střední, vhodné i pro starší děti od cca 12-ti let.

Doprava: vlastní.

Ubytování: penzion v Reichenau nebo horská chata Weichtalhaus.

Stravování: snídaně jsou v ceně ubytování, přes den pak bude k dispozici horská chata nebo restaurace a večeře se dá vybrat z nabídky v místě ubytování. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 4.900 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějící ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování a event. využití lanovky (cca 20 eur)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do hor a pevná uzavřená obuv, menší batoh, láhev na vodu, svačiny, rukavice (ferratové nebo cyklistické), tenčí spacák, osobní lékárničku, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák a přilbu.

Rezervační formulář