Outdoorový fotokurz s Jakubem Cejpkem

   Kurz zaměřený na zdokonalení Vašeho fotografického umění přímo v horském a skalním terénu. Ve spolupráci s předním českým outdoorovým fotografem Jakubem Cejpkem jsme pro Vás připravili třídenní praktický workshop, jehož cílem je naučit Vás jak si domů z hor neodvážet pouze silné zážitky, ale i výjimečné kousky do Vašeho fotoalba.

Náplň fotokurzu ve zkratce

  • Přednáška zaměřená na základy fotografování (clona, čas, ISO, kompozice a další) a ukázka programů na zpracování fotografií.
  • Praktická část venku bude zaměřená na specifika horské a cestovatelské fotografie (krajina, reportáž, portrét).

Jakub Cejpek - fotograf a horský průvodce

   Jakubův život se točí kolem hor, které nade vše miluje. Má procestovaný kus světa, není měsíce kdy by nebyl v Alpách a vždy s sebou bere fotoaparát. Věnuje se sportovní a reportážní fotografii a jako průvodce rád ukazuje krásy hor i ostatním.

Program:

1.den: večerní sraz na horské chatě Weichtalhaus, ubytování a úvodní přednáška.

2.den: dopolední část bude probíhat na cvičných ferratách za horskou chatou. Následně proběhne krátká ukázka, rozbor a zpracování nafoceného materiálu. Po obědě se společně přesuneme do sedla Preiner Gscheid, odkud se vydáme na kratší výstup na druhou horskou chatu - Karl Ludwig Haus (cca 750 výškových metrů a 3,5 km). Večer pak bude prostor na Vaše dotazy.

3.den: výstup na nejvyšší vrchol pohoří - Heukuppe 2007 m ještě před východem slunce. Následně návrat zpět na chatu a snídaně. Poté bude opět prostor na Vaše dotazy. V dopoledních hodinách sestoupíme zpět k autům a kurz ukončíme. Odjezd domů okolo 12h.

Podrobné informace:

Lokalita: pohoří Raxalpe, Rakousko

Vhodný termín: celoročně.

Obtížnost: lehká - pohyb ve skalním a ferratovém terénu lze vynechat a není podmínkou

Doprava: vlastní.

Ubytováni: horské chaty Weichtalhaus a Karl Ludwig Haus

Stravování: snídaně jsou v ceně ubytování, přes den pak bude k dispozici horská chata a večeře se dá vybrat z nabídky v místě ubytování. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 4.900 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady fotografa a horského průvodce Jakuba Cejpka a v případě zájmu zapůjčení ferratové výbavy
  • navíc je potřeba počítat s náklady na dopravu a ubytování (2x horská chata, cca 25-30 eur/os/noc)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení a pevnou uzavřenou obuv, menší batoh, láhev na vodu, svačinu, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenčí spacák a samozřejmě vybavení na focení.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu a prsní úvazek s plochou smyčkou

Rezervační formulář