NEPÁL na pohodu - Annapurna BC trek

   Nabitých 12 dnů do poslední vteřiny. Společně navštívíme Nepál se vším, co k němu patří a vůbec se nemusíte bát, že byste to nezvládli. 
  • Prohlídka hlavních pamětihodností v hlavním městě Nepálu - Káthmándu (hinduistické i budhistické chrámy, bývalé královské města Patan a Bhaktapur a samozřejmě známá čtvrť Thamel)
  • Týdenní trek do základního tábora pod Annapurnou, 8091 m - desátá nejvyšší hora na světě. Naše maximální dosažená výška bude 4130 m a bude ji předcházet postupná aklimatizace.
  • Návštěva Pokhary - východ slunce nad Himálajemi, plavba po jezeře Phewa a výhled od Pagody míru.

Program:

1. den: odlet z Prahy nebo Vídně do Káthmándu. Minimálně nás bude čekat jeden přestup.

2. den: přílet do Káthmándu - hlavního města Nepálu, ubytování ve 3* hotelu ve čtvrti Thamel a první prohlídka města. Večeře ve stylové hospodě - Czech Pub :-).

3. den: celodenní prohlídka Káthmándu. Navštívíme nejvýznamnější hinduistické a budhistické památky - zcela určitě Pashupatinath a Boudhanath. Dále je možné vidět Opičí chrám - Swayambhu nebo navštívit některé z bývalých královských měst - Bhaktapur nebo Patan.

4. den: přejezd pronajatým mikrobusem do Pokhary (200 km) a odpolední prohlídka města. Ubytování v hotelu.

5. den: před snídaní vyjedeme na Sarangot a zažijeme neopakovatelný východ slunce nad Himálajemi. Po návratu na hotel a snídani se sbalíme na trek a vyrazíme do výchozího místa - vesničky Nayapul (1070 m). Věci, které nebudeme potřebovat, lze nechat na hotelu. Dnešní první etapa bude končit v Ghandruku (1940 m).

6. den: Ghandruk - SInuwa (2360 m)

7. den: Sinuwa - Deurali (3230 m)

8. den: Deurali (3230 m) - Annapurna base camp (4130 m).

9. den: cesta zpět do Bamboo (2310 m) 

10. den: Bamboo - Landruk (1565 m)

11. den: během dne ukončíme náš trek sestupem do vesnice Phedi (pěšky nebo jeepem). Odtud se přesuneme do Pokhary, kde strávíme noc na hotelu.

12. den:  letecký přesun z Pokhary do Káthmandu a odlet zpět do ČR.

Podrobné informace:

Náročnost: doporučuji předchozí zkušenosti s VHT a přiměřenou fyzickou zdatnost. V rámci vlastního treku je naplánovaná postupná aklimatizace. 

Vhodný termín: březen až květen nebo říjen až prosinec.

Doprava: letecky (Praha / Vídeň - Káthmándu), cena letenky cca 17 až 20 tisíc.

Ubytování: v Káthmándu a Pokhaře - 3* hotely, na treku pak horské lodže (dvoulůžkové pokoje, wc a někdy i sprcha) - nutný je vlastní spacák (naopak stan ani karimatka potřeba není).

Stravování: v hotelích jsou vždy součástí ubytování snídaně. Dále pak během treku je možné využít v každé lodži jednoduché jídelny a za ceny o něco nižší než u nás si zakoupit snídani, oběd i večeři. Není tedy potřeba si brát velké zásoby jídla. S sebou doporučuji pouze sladkosti, čokoládu, sušené ovoce, sušené maso a slivovici. Dále se určitě hodí přípravky na dezinfekci vody - např. Sanosil. Případně v lodžích lze zakoupit balenou nebo převařenou vodu.

Doporučené vybavení: funkční oblečení v přiměřeném množství, péřová bunda a pevná nepromokavá obuv do horského terénu (trekové botasky nebo lehčí pohorky), teleskopické hole (lze levně koupit na místě), batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, šátek, čepice a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, čelovku a spacák.

Cestovní doklady: cestovní pas s min. platností 6 měsíců po návratu z akce. Vízum pro vstup do Nepálu obdržíte po příletu. Doporučuji mít kopii pasu s sebou a sken uložený v e-mailu.

Cestovní pojištění: podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - např.: Alpenverein.

Základní cena: 28.000 Kč/os.

Cena zahrnuje: odměnu za veškeré průvodcovské služby spojené s touto akcí, včetně permitu.

Cena nezahrnuje:

- letenky (Praha/Vídeň - Káthmándu a zpět) - od 17.000 Kč
- místní dopravu (transporty z/na letiště, přesuny do Pokhary, na trek a zpět do Káthmándu) - 5.000 Kč
- ubytování (hotel v Káthmándu - 2x, horské lodže - 6x, hotel v Pokhaře - 2x) - 3.000 Kč
- stravování (na treku se lze stravovat v lodžích - snídaně, obědy i večeře) - 300 až 400 USD
- vízum do Nepálu - 30 USD (15 dnů)
- cestovní pojištění: lze využít např. Alpenverein
- spropitné: cca 50 USD (nepovinné - ovšem očekává se)


Místní měna a ceny: 100 NRP (nepálská rupí) = cca 20 Kč - resp. 1 USD = 125 NPR. Lze vyměnit přímo na místě - doporučuji vzít dolary (event. eura). Taktéž lze využít výběr z bankomatu v Káthmándu. Na platbu kartou se nedoporučuji spoléhat.

Časový posun: +3:45 v době letního času nebo +4:45 v době zimního času, (GMT +5:45h)

Očkování: Pro vstup do země není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuji očkování proti hepatitidě typu A+B a břišnímu tyfu. Taktéž je dobré si ověřit platnost očkování proti tetanu.

Rezervační formulář