NEPÁL - na pohodu a v každém věku (Annapurna BC trek, NP Chitwan a památky)

NEPÁL NA POHODU A V KAŽDÉM VĚKU.

   Zažijte úžasné dva týdny nabité do poslední vteřiny. Společně navštívíme Nepál se vším, co k němu patří a vůbec se nemusíte bát, že byste to nezvládli. Pokud vylezete na Sněžku bez použití lanovky, lze se bez problému přidat :-).

  • Prohlídka hlavních pamětihodností v hlavním městě Nepálu - Káthmándu (hinduistické i budhistické chrámy, bývalé královské města Patan a Bhaktapur a samozřejmě známá čtvrť Thamel)
  • Týdenní trek do základního tábora pod Annapurnou, 8091 m - desátá nejvyšší hora na světě. Naše maximální dosažená výška bude 4130 m a bude ji předcházet postupná aklimatizace. (Náročnost treku lze upravit.)
  • Návštěva Pokhary - východ slunce nad Himálajemi, plavba po jezeře Phewa a výhled od Pagody míru
  • Safari v NP Chitwan - jízda na slonech a večerní kulturní program

Program:

1. den: odlet z Prahy nebo Vídně do Káthmándu. Minimálně nás bude čekat jeden přestup.

2. den: přílet do Káthmándu - hlavního města Nepálu, ubytování ve 3* hotelu ve čtvrti Thamel a první prohlídka města.

3. den: celodenní prohlídka Káthmándu. Navštívíme nejvýznamnější hinduistické a budhistické památky - zcela určitě Pashupatinath a Boudhanath. Dále je možné vidět Opičí chrám - Swayambhu nebo navštívit některé z bývalých královských měst - Bhaktapur nebo Patan.

   Pozn.: v případě zájmu lze brzy ráno absolvovat vyhlídkový let kolem Mount Everestu - s cenou cca 200 USD/os.

4. den: přejezd pronajatým autem (mikrobus) do Pokhary (cca 200 km) a odpolední prohlídka města. Ubytování v hotelu.

5. den: před snídaní vyjedeme na Sarangot (cca 4 km) a zažijeme neopakovatelný východ slunce nad Himálajemi. Po návratu na hotel a snídani se sbalíme na trek bude nás čekat cca 1,5h přesun do výchozího místa - vesničky Nayapul (1070 m). Věci, které nebudeme potřebovat, lze nechat na hotelu. Dnešní první etapa bude končit v Ghandruku (1940 m).

   Pozn.: obtížnost treku lze upravit a snížit. Část trasy povede po stejné cestě tam i zpět. Je tedy možné trek zkrátit a počkat na zbytek skupiny. Stejně tak lze využít služeb nosiče (např. do dvojice - nosič nese připravený batoh o hmotnosti 20-25 kg).

6. den: Ghandruk - SInuwa (2360 m)

7. den: Sinuwa - Deurali (3230 m)

8. den: Deurali (3230 m) - Annapurna base camp (4130 m)

9. den: cesta zpět do Bamboo (2310 m) 

10. den: Bamboo - Landruk (1565 m)

11. den: rezervní den na treku

12. den: během poledne ukončíme náš trek sestupem do vesnice Phedi. Odtud se přesuneme do Pokhary, kde vyzvedneme věci z hotelu, dáme si oběd a budeme pokračovat dále do NP Chitwan (cca 150 km). Na místě se ubytujeme na hotelu a večer nás bude čekat kulturní program.

13. den: dopolední projížďka na slonech v NP Chitwan, pozorování nosorožců, krokodýlů a dalších. Po obědě přesun do Káthmándu (cca 160 km). Ubytování na hotelu a nákup posledních suvenýrů.

14. den: odlet z Káthmándu do Evropy.

Podrobné informace:

Náročnost: doporučuji předchozí zkušenosti s VHT a přiměřenou fyzickou zdatnost. V rámci vlastního treku je naplánovaná důkladná a postupná aklimatizace. 

Vhodný termín: březen až květen nebo září až prosinec.

Doprava: letecky (Praha / Vídeň - Káthmándu), cena letenky cca 17 až 20 tisíc (např. www.skyscanner.cz).

Ubytování: v Káthmándu, Pokhaře i NP Chitwanu - 3* hotel, na treku pak horské lodže (zpravidla dvoulůžkové pokoje, wc a sprcha společné) - nutný je vlastní spacák. Po celou dobu nebude potřeba vlastní stan ani karimatka.

Stravování: v hotelích jsou vždy součástí ubytování snídaně. Dále pak během treku je možné využít v každé lodži jednoduché jídelny a za ceny o něco nižší než u nás si zakoupit snídani, oběd i večeři. Není tedy potřeba si brát velké zásoby jídla. S sebou doporučuji pouze sladkosti, čokoládu, sušené ovoce, sušené maso a slivovici. Dále se určitě hodí přípravky na dezinfekci vody - např. Sanosil. Případně v lodžích lze zakoupit originál balenou vodu.

Doporučené vybavení: funkční oblečení v přiměřeném množství, péřová bunda a pevná nepromokavá obuv do horského terénu, teleskopické hole (lze levně koupit na místě), batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, šátek, čepice a rukavice, láhev na vodu, vařič - v případě nevyužití stravování v lodžích, osobní lékárničku a léky, čelovku a spacák.

Vybavení, které lze na místě velmi levně dokoupit: teleskopické hole, funkční oblečení, ponožky, rukavice, péřovky,...

Cestovní doklady: cestovní pas s min. platností 6 měsíců po návratu z akce. Vízum pro vstup do Nepálu obdržíte po příletu. S sebou si vezměte 4 ks pasových fotografii a 25 USD. Doporučuji mít dvě kopie pasu s sebou a sken uložený v e-mailu.

Cestovní pojištění: podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - např.: Alpenverein.

Základní cena: 24.000 Kč/os.

Cena zahrnuje: odměnu za veškeré průvodcovské služby spojené s touto akcí.

Cena nezahrnuje:

- letenky (Praha/Vídeň - Káthmándu a zpět) - od 17.000 Kč
- místní dopravu (transporty z/na letiště, přesuny do Pokhary, na trek, do Chitwanu a zpět do Káthmándu) - 5.000 Kč
- ubytování (hotel v Káthmándu - 3x, horské lodže - 6x, hotel v Pokhaře - 1x a hotel v NP Chitwan - 1x) - 3.000 Kč
- stravování (na treku se lze stravovat v lodžích - snídaně a večeře nebo z vlastních zásob, na hotelích je vždy snídaně)
- vízum do Nepálu - 25 USD
- případné využití nosiče (lze využít do dvojice nebo trojice, nosič nese 20-25 kg) - 200 USD/za celý trek
- cestovní pojištění: lze využít např. Alpenverein
- spropitné: cca 50 USD (nepovinné - ovšem očekává se)

Finanční náročnost této akce je cca 50 - 55 tisíc - plus náklady na stravování, případné využití nosičů a spropitné.

Místní měna a ceny: 100 NRP (nepálská rupí) = cca 20 Kč - resp. 1 USD = 111 NPR. Lze vyměnit přímo na místě - doporučuji vzít dolary (event. eura). Taktéž lze využít výběr z bankomatu v Káthmándu. Na platbu kartou se nedoporučuji spoléhat.

Časový posun: +3:45 v době letního času nebo +4:45 v době zimního času, (GMT +5:45h)

Očkování: Pro vstup do země není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuji očkování proti hepatitidě typu A+B a břišnímu tyfu. Taktéž je dobré si ověřit platnost očkování proti tetanu.

Rezervační formulář