Ferratový kurz v Moravském krase

   Přijměte pozvání do unikátní ferratové oblasti na Moravě, kde se nacházejí zajištěné cesty všech obtížností. Jedná se o přírodní areál Velká Dohoda v Moravském krase. Během dne tu na nás čeká více než desítka různých via ferrat a opravdu dlouhý lanový most. Navíc není potřeba nijak daleko cestovat :-).

Program:

  Kurz začíná v 10h srazem přímo pod ferratami v přírodním areálu Velké Dohody v Moravském krase. Nejprve proběhne seznámení s používaným vybavením a následně se společně pustíme do prvních vertikálních metrů na lehčích zajištěných cestách. Celkově máme k dispozici více než 1000 metrů zajištěných cest v obtížnosti A až E a to včetně lanových mostů. Součástí kurzu je také teoretická část věnovaná plánovaní a přípravě ferratových túr. Předpokládané ukončení je okolo 16h. 

Podrobné informace:

Lokalita: Moravský kras - přírodní areál Velká Dohoda

Vhodný termín: celoročně. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: lehká, vhodné i pro děti od cca 8-mi let.

Doprava: vlastní.

Základní cena: 2.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant, zapůjčení chybějící ferratové výbavy a úhradu vstupné do přírodního areálu ve výši 200 Kč/os.

Doporučené vybavení: vhodné oblečení a pevná uzavřená obuv - stačí nízké tenisky. Hodit se mohou rukavice - ferratové nebo cyklistické.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu, smyčku na odsednutí a event. prsní úvazek. Veškeré vybavení je k dispozici i v dětských velikostech.

Rezervační formulář