Ferratový kurz v Moravském krase

   Přijměte pozvání do unikátní ferratové oblasti na Moravě, kde se nacházejí zajištěné cesty všech obtížností. Jedná se o přírodní areál Velká Dohoda v Moravském krase. Během dne tu na nás čeká více než deset různých zajištěných cest a opravdu dlouhý lanový most. Navíc není potřeba nijak daleko cestovat.

Program:

   Kurz začíná v 10h srazem přímo pod ferratami v přírodním areálu Velké Dohody v Moravském krase. Nejprve proběhne seznámení s používaným ferratovým vybavením a následně se společně pustíme do prvních vertikálních metrů na lehčích zajištěných cestách. Tyto cesty tak nabízejí ideální možnost si vše vyzkoušet a osahat na vlastní kůži. Celkově náš čeká více než 700 metrů via ferrat. Obtížnost graduje až do stupně E a taktéž si vyzkoušíme 60-ti metrový lanový most. 

Podrobné informace:

Lokalita: Moravský kras - přírodní areál Velká Dohoda

Vhodný termín: celoročně (ideálně pak od dubna do listopadu). Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: lehká, vhodné i pro děti od cca 8-mi let.

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy z Brna.

Základní cena: 2.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu a vstupné do přírodního areálu Velká Dohoda - 200 Kč/os

Doporučené vybavení: vhodné oblečení a pevná uzavřená obuv, menší batoh, svačina a pití, rukavice (ferratové nebo cyklistické) a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu a event. prsní úvazek s plochou smyčkou. Veškeré vybavení je k dispozici i v dětských velikostech.

Rezervační formulář