Ferratový kurz - Moravská varianta

   Přijměte pozvání do zatím jediných dvou oblastí na Moravě, kde se nacházejí zajištěné cesty. Jedná se o oblast u Vírské přehrady na Vysočině a přírodní areál Velká Dohoda v Moravském krase. Během dne tu na nás čeká více než deset různých zajištěných cest a opravdu dlouhý lanový most. Navíc není potřeba nijak daleko cestovat.

Program:

   Kurz začíná v 10h srazem v obci Vír na Vysočině u první ferraty. Nejprve proběhne seznámí s používaným ferratovým vybavením a následně se společně přejdeme k vlastním ferratám. Zde nás budou čekat tři zajištěné cesty - Ledová stěna, (Horní Vyhlídka) a Jezerní stěna. Vše v příjemné obtížnosti okolo B/C. Tyto cesty tak nabízejí ideální možnost si vše vyzkoušet a osahat na vlastní kůži. 

   Následně se auty přesuneme do druhé moravské ferratové oblasti - a to do přírodního areálu Velká Dohoda v Moravském krase. Zbytek dne strávíme na zdejších zajištěných cestách, kterých je tu spousty - konkrétně přes 700 metrů. Jsou kratší, sportovnější a obtížnost graduje až do stupně E. Taktéž si vyzkoušíme 60-ti metrový lanový most. 

   Během tohoto kurzu lze stihnout přelézt více než deset kratších zajištěných cest v různé obtížnosti ve dvou moravských oblastech vzdálených kousek od sebe. Tato akce je určena i dětem od cca 8-mi let.

Podrobné informace:

Lokalita: Vysočina - ferraty u Vírské přehrady a Moravský kras - přírodní areál Velká Dohoda

Vhodný termín: od dubna do listopadu. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.
  • Na přání lze také připravit půldenní variantu v jedné z výše uvedených oblastí.

Obtížnost: lehká, vhodné i pro děti od cca 8-mi let.

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy z Brna.

Základní cena: 1.800 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu a vstupné do přírodního areálu Velká Dohoda - 200 Kč/os
  • (u půldenní varianty je cena 1.200 Kč/os - lze si vybrat jednu z uvedených oblastí)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení a pevná uzavřená obuv, menší batoh, svačina a pití, rukavice (ferratové nebo cyklistické) a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu, prsní úvazek s plochou smyčkou a v omezené míře i ferratové rukavice. Veškeré vybavení je k dispozici i v dětských velikostech.

Rezervační formulář