Výstup na Jebel Toubkal v Maroku

   Na skok do Afriky - s jasným cílem vystoupat na nejvyšší horu Maroka a současně severní Afriky - Jebel Toubkal, 4167 m. Navíc nás čeká prohlídka historického královského města Marrakeš, uvidíme typické berberské vesnice v pohoří Vysokého Atlasu a zažijeme na pár dní rozmanitost této exotické země ovlivněné islámskou kulturou. 

Program:

1. den: ranní odlet z Prahy do Marrakeše v Maroku. První prohlídka města a ubytování v hotelu v centru města.

2. den: přesun místní dopravou do Imlilu (1740 m) a 5-ti hodinový trek na horskou chatu Toubkal Refuge (3207 m), kde strávíme noc.

3. den: vlastní výstup na Jebel Toubkal (4167 m) a sestup zpět kolem horské chaty až do vesnice Imlil. Ubytování v hostelu.

(Pozn.: v případě nepříznivého počasí se lze o výstup pokusit druhý den a následně upravit zbytek programu.)

4. den: přejezd zpět do Marrakeše, odpočinek, prohlídka města a návštěva vybraných památek - palác Bahia, Jardin Majorelle, trhy a řemeslné dílničky - kovotepci, výrobci bot, košíkáři. Dále pak Jamaa el fna - hlavní náměstí a pro zájemce hammám (místní lázně).

5. den: dopoledne s možností dokoupit suvenýry a dárky. Následně nás čeká odpolední odlet z Marrakeše zpět do ČR.

Podrobné informace:

Náročnost: střední - doporučuji předchozí zkušenosti s VHT. Náročnost výstupu je srovnatelná s túrami ve Vysokých Tatrách - s přihlédnutím k nadmořské výšce.

Vhodný termín: celoročně. Aktuální termín lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 6-ti hostů lze výpravu připravit v libovolném termínu.

Doprava: letecky (Praha - Marrakeš)

Ubytování: hotel v Marrakeši (2x), horská chata (1x) a hostel v Imlilu (1x)

Stravování: součástí ubytování jsou vždy snídaně a na horské chatě je objednaná polopenze. Není tedy potřeba si brát velké zásoby jídla. S sebou doporučuji pouze sladkosti, čokoládu, sušené ovoce, sušené maso a třeba slivovici.

Doporučené vybavení: funkční oblečení v přiměřeném množství a pevná nepromokavá obuv do horského terénu, (teleskopické hole), batoh cca 35-40l, sluneční brýle, opalovací krém, šátek, čepice a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárnička a léky, čelovka a spací vložku tzv. bílou paní nebo tenký spacák (pouze pro noc na horské chatě).

Vybavení, které si lze zapůjčit: turistické mačky (u zimních výstupů)

Cestovní doklady: pro krátkodobou návštěvu Maroka (nepřesahující 3 měsíce) je pro občany ČR zaveden bezvízový styk. Ke vstupu do Maroka stačí cestovní pas s platností nejméně 3 měsíce od data vstupu na marocké území.

Cestovní pojištění: podmínkou účasti je platné cestovní pojištění.

Základní cena: 12.000 Kč/os

Cena zahrnuje: odměnu za veškeré průvodcovské služby a zapůjčení maček v případě zimního výstupu.

Cena nezahrnuje:

- letenku (cca 5.000 - 9.000 Kč)

- ubytování (2x hotel v centru Marrakeše - vč. snídaně, 1x horská chata - vč. polopenze a 1x přespání  v hostelu v Imlilu vč. snídaně) a veškerou dopravu na místě - 3.000 Kč/os

- ostatní náklady na stravování, případné vstupné a spropitné

Místní měna: 1 MAD (marocký dirham) = cca 2,5 Kč. Pro směnu na místě doporučuji vzít eura nebo dolary. Ceny se v Maroku výrazně neliší od cen v ČR.

Časový posun: -1:00 v době letního času nebo +0:00 v době zimního času. Změna času závisí i na Ramadánu.

Očkování: Pro vstup do Maroka není vyžadováno žádné povinné očkování. Doporučuji očkování proti hepatitidě typu A+B a břišnímu tyfu. Taktéž je dobré si ověřit platnost očkování proti tetanu.

Rezervační formulář