Nepál - Manaslu trek

   Jeden z nejúžasnějších treků v nepálském Himálaji! Velehorskou krajinou můžete obejít osmitisícovku Manaslu (8 163), a ačkoli se budeme pohybovat v oblasti Annapuren, nepotkáme zde překvapivě davy turistů! Je otevřen teprve od roku 2005 a právě zde platí - čím dříve tím lépe! Nezapomenutelné pro vás budou navíc návštěvy budhistických vesnic s tibetskou kulturou, překvapivě rozmanitá krajina, horské louky a fascinující ledovce. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších oblastí nepálského Himálaje. Po celou dobu treku spíme pod střechou, stan není vůbec nutný!

Program:

1.- 2. den: Hlavní město Kathmandu (přílet, aklimatizace, prohlídka nejvýznamnějších budhistických a hinduistických památek). Ubytování ve čtvrti Thamel.

3. den: Pozemní přesun z Kathmandu do Arughat Bazzar (900 m.n.m.) na začátek treku.

4.- 13. den: Postupnou aklimatizací nabereme výšku a od deštného pralesa během 10 dní vystoupáme až do pásma velehor. Treking si zpestříme návštěvou termálních pramenů v Tatopani nebo přechodem přes jeden z nejdelších závěsných mostů v Himalájích u Philim. Nejvyšším bodem celého treku bude Larke pass (horské sedlo s nadmořskou výškou 5 106 m) s výhledy na masiv Annapuren a Dhaulagiri. Denní etapy jsou v rozsahu 5 - 7 hodin. Pokud časový itinerář akce dovolí (zejména s ohledem na přílet a odlet z a do Evropy), můžeme si okruh zpestřit návštěvou bočního údolí Tsum Valley.

14.- 15. den: Sestup krásnými rododendrovými lesy a pralesy borovic po staré kupecké stezce do nižších nadmořských výšek a teplejších oblastí. Osady Bhimthang, Tilje a zakončení pěší části treku v Shreechour, odtud už budeme mít zajištěn odvoz.

16. den: Dle fyzické kondice, nálady a časových možností si můžeme trek prodloužit o úsek do Besishaharu. Pokud máte více dnů dovolené, je možné navázat na okruh okolo Annapuren, případně navštívit další zajímavé nepálské lokality (NP Chitwan, Pokharu..).

17. den: návrat do Kathamandů, nákup suvenýrů, odlet do Evropy.

Podrobné informace:

Termín: jaro (březen - květen) a nebo podzim (říjen - listopad)

Základní cena: 45.000 Kč/os

Navíc je potřeba počítat s náklady na:

  • letenku a poplatky spojené s dopravou z/na letiště (cca 20.000 Kč)
  • ubytování v Káthmándu ve čtvrti Thamel se snídaní (3* hotel)
  • dopravu autobusem z Káthmándu na začátek treku a zpět
  • permit na trek a poplatek za vstup do národního parku
  • ubytování v lodžích během celého treku - bude upřesněno, dle aktuálních cen
  • vlastní stravovaní

Rezervační formulář