Jednodenní ferratový kurz v Lužických horách

   Bezesporu se jedná o jeden z nejoblíbenějších kurzů pohybu na zajištěných cestách. Výhodou jsou krátké nástupy, dobrá dostupnost, přiměřená obtížnost a možnost vyzkoušet si vše, co Vás může potkat na dalších alpských via ferratách. A to vše za jeden den.

Program:

   Kurz začíná v 10h srazem v Jonsdorfu, kde je výchozí místo pro první zajištěnou cestu - Nonnensteig. Jedná se ideální zajištěnou cestu pro první seznámení s touto problematikou. Via ferrata měří 350 m a celkové převýšení je 60 m. Cestou překonáme visutý most, jeden těžší výšvih a na závěr třílanové přemostění. Dále nás čeká krátký přesun pod druhou zajištěnou cestu - Alpiner Grat nad Oybinem. Tento téměr sto metrů dlouhý hřeben nabízí vyrovnané lezení ve střední obtížnosti.

   V případě zájmu a časové rezervy - lze ještě stihnout navštívit dvě zajištěné cesty na kopci Spitzberg u obce Oberoderwitz - Riesenboulder a Apollofalter. A nebo ferratu Vodní bránu u Semil.

Podrobné informace:

Lokalita: Lužické hory s východiskem v Jonsdorfu, Německo.

Vhodný termín: od května do října - s podmínkou počasí bez deště. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: lehká, vhodné i pro děti od cca 8-mi let.

Doprava: vlastní

Základní cena: 2.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspiranta a zapůjčení kompletní ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu a parkovné v obci Jonsdorf

Doporučené vybavení: vhodné oblečení a pevná uzavřená obuv, menší batoh, svačina a pití, rukavice (ferratové nebo cyklistické), cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu, prsní úvazek s plochou smyčkou a v omezené míře i ferratové rukavice. Veškeré vybavení je k dispozici i v dětských velikostech.

Rezervační formulář