Ledolezecký kurz

základní kurz ve Vysokých Tatrách

   Dvoudenní základní ledolezecký kurz ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Během intenzivních dvou dní se seznámíte se základy lezení na ledu, používanou výbavou a způsoby jištění. Společně polezeme na vybraných ledopádech v Malé a Velké Studené dolině, kde se nachází vhodné terény, jak pro začínající lezce, tak i pokročilé. Po předchozí domluvě lze do programu zařadit i vícedélkové lezení. 

Program:

1. den: sraz v 10h ve Starém Smokovci u dolní stanice zubačky. Výjezd na Hrebienok a úvodní část programu na lehčím ledu (Malé Zahrádky, ledy v Zákrutě, Uhelné prázdniny nebo Široký led). Seznámení s vybavením, postupem lanového družstva a technikou jištění na ledu. Obtížnost ledopádů bude WI 2 až 3. Následně se kolem 17h přesuneme na horskou chatu. Večer pak bude teoretická část věnována této problematice. 

2. den: po snídaně se přesuneme do jiné oblasti a polezeme o něco málo náročnější ledy (WI 3 až 4) - např. Veverkův ledopád, Grósze, Zahrádky apod. Opět bude hlavní náplní praktická část. Návrat zpět do Starého Smokovce je plánován mezi 14 a 15h. 

NÁROČNOST: střední s předpokladem základní lezecké zkušenosti (umělá stěna, skalky).


Podrobné informace:

Lokalita: Vysoké Tatry, Slovensko - převážně oblast Malé a Velké Studené doliny. Po předchozí domluvě lze vybrat i jinou lokalitu a délku kurzu.

Vhodný termín: prosinec až březen - aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

Doprava: vlastní.

Ubytování: Zamkovského chata nebo Bilíkova chata.

Stravování: polopenze na horské chatě, přes den pak z vlastních zásob.

Základní cena: 7.000 Kč/os - kurz je určený pro max. 4 hosty.

Cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějícího lezeckého vybavení.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (1x horská chata) a event. využití zubačky na Hrebienok.

Doporučené vybavení: batoh cca 35-45l, vhodné oblečení do hor a pevnou obuv, rukavice, šátek, láhev na vodu (termosku), čelovku, osobní lékárničku a léky, cestovní doklady. Z lezeckého vybavení bude potřeba sedák, helma, smyčka na odsednutí, kyblík s karabinou, mačky a cepíny.

Vybavení, které lze zapůjčit: sedák, helma, lezecké cepíny, šrouby a mačky.

Rezervační formulář