Königsjodler - impozantní horská ferrata v Berchtesgádenu

   Třídenní intenzivní ferratová akce s hlavním cílem přelézt jednu z nejdelších rakouských ferrat - Königsjodler, která se nachází v Berchtesgádenských Alpách v Rakousku. Exponovaný skalní hřeben nabízí nezapomenutelné výhledy a přelezení této ferraty patří mezi ceněné horské záležitosti.

Program:

1.den: sraz okolo 13h na parkovišti nad vesnicí Dienten am Hochkönig, ze kterého vyrazíme nalehko na naši první ferratovou túru. Cílem bude Grandlspitze klettersteig v obtížnosti C/D s možností prodloužení přes vrchol Taghaube. Dnes přespíme v některém z penzionů dole v údolí. (V případě spolujízdy z Brna je plánovaný odjezd v 7h ráno.)

2.den: po snídani nás čeká nástup (cca 2,5h) pod vlastní ferratu Königsjodler, D. Následně budeme mít před sebou cca 1.700 metrů dlouhý zajištěný úsek, který vede až k samotnému vrcholu Hochkönig ve výšce 2941 m. Cestou nás čeká několik přemostění vč. oblíbeného "flying fox" úseku, který za pomocí kladky přejedeme. Den zakončíme na horské chatě přímo na vrcholu Hochkönigu - Matrashaus. Tato chata nabízí, kromě stylového ubytování, taktéž nezapomenutelné západy a východy slunce.

3.den: nás čeká už jen sestup dolů do údolí. Společně sejdeme k chatě Arthurhaus (3 až 4h chůze), odkud se místním autobusem svezeme zpět k autům.  Předpokládaný návrat na parkoviště je okolo 15h.

Podrobné informace:

Lokalita: Berchtesgádenské Alpy, Rakousko

Vhodný termín: od července do září. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

Obtížnost: střední až vyšší - doporučuji předchozí zkušenosti s pohybem na zajištěných cestách a VHT

Doprava: vlastní.

Ubytování: penzion v údolí a horská chata Matrashaus

Stravování: snídaně jsou v ceně ubytování, přes den pak z vlastních zásob a večeře se dá vybrat z nabídky v místě ubytování. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 6.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějící ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu vč. přejezdu autobusem a ubytování (celkem cca 50 - 60 eur)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do hor a pevná uzavřená obuv, menší batoh, láhev na vodu, svačina, čepice, rukavice, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenčí spacák, osobní lékárničku, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák a přilbu.

Rezervační formulář