Fagaraš

skialpy v srdci Rumunska + ledolezení

   Objevte skialpy v srdci Karpat - zimní Fagaraš nabízí množství různých túr v okolí jezera Balea Lac, 2050 m. Společně můžeme vystoupat na jednotlivé vrcholy Capra, Vaiuga, Laita nebo Buteanu a následně si užít sjezdy zpět do bezpečí horské chaty. Bonusem pak může být ochutnávka základů lezení ledů, které se nachází v blízkosti chaty.
Skialpy v srdci rumunského Fagaraše - HOROKURZY.CZ
Skialpy v srdci rumunského Fagaraše - HOROKURZY.CZ
Skialpy v srdci rumunského Fagaraše - HOROKURZY.CZ
Skialpy v srdci rumunského Fagaraše - HOROKURZY.CZ

Program:

0. den: vlastní doprava na místo s možností ubytovat se u dolní stanice lanovky na chatě Cabana Balea Cascada
1. den: sraz všech účastníků v 10:00 u dolní stanice lanovky vedoucí k jezeru Balea Lac. Kontrola vybavení a výjezd lanovkou na horskou chatu Cabana Paltinu, 2050 m. Po ubytování podnikneme kratší úvodní túru směrem do sedla Curmătura Bâlei a to včetně zopakování jak používat správně lavinové vybavení.
2. den: celodenní túra s výstupem do sedla Doamnei a následně sjezd směrem ke stejnojmennému jezeru. Výstup na vrchol Laita, 2397 m a následně zpět dolů k chatě. 
3. den: začneme výstupem do sedla Capra a následně k vrcholu Buteanu, 2507 m. Sjezd údolím Vaiuga a návrat zpět na chatu. Možnost odpoledního kratšího kurzu ledolezení v okolí chaty.
4. den: po snídani pošleme vybavení lanovkou zpět do údolí a na lehko se vydáme na zhruba čtyřkilometrový sjezd dolů k autům. Ukončení kurzu okolo oběda a návrat zpět domů.

Vzhledem k počasí a aktuálním lavinovým podmínkám může dojít ke změně programu.


Podrobné informace:

Náročnost: střední - předpokladem je dobrá lyžařská technika a přiměřená fyzická zdatnost.

Vhodný termín: leden až duben (viz. kalendář kurzů - případně dle domluvy).

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy.

Ubytování: 3x horská chata Cabana Paltinu, 2050 m + event. pro první noc Cabana Balea Cascada.

Stravování: snídaně a večeře jsou k dispozici na horské chatě. Přes den pak z vlastních zásob - s tím, že na chatě je možné dostat čaj do termosky a dokoupit základní věci.

Základní cena: 12.000 Kč/os. 

Cena zahrnuje: odměnu a veškeré náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějícího vybavení - kromě lyžařského setu.

Cena nezahrnuje: náklady dopravu, ubytování a využití lanovky.

Vlastní vybavení: vhodné oblečení a pevnou obuv do horského terénu, batoh cca 30-40l, sluneční a lyžařské brýle, opalovací krém, čepice a rukavice (min. 2 páry - tenké prstové a tlusté lyžařské nebo palčáky), termoska, osobní lékárnička a léky, čelovka. Kompletní skialpové vybavení - lyže, vázání, boty, pásy, hole, haršajzny a přilba. 

Vybavení, které lze zapůjčitlavinový set (vyhledávač, lopata a sonda) a vybavení na ledy (mačky, lezecké cepíny a sedák).

Rezervační formulář