Ferratový okruh masivem DACHSTEINU

   Čtyřdenní intenzivní ferratový okruh masivem Dachsteinu, který kombinuje méně frekventované zajištěné cesty v této známe oblasti. V kombinaci se stylovými horskými chatami, se zcela jistě bude jednat o nezapomenutelný zážitek.

  • SINABELL - RAMSAUER klettersteig - IRG II - WESTGRAT - DACHSTEIN, 2995 m - AMON klettersteig

Program:

1.den: sraz v poledne v Ramsau, kontrola vybavení a výstup na horskou chatu Guttenberghaus 2146 m. Odpoledne stihneme ještě výstup ferratou Sinabell C/D (event. Jubiläums klettersteig D) vedoucí na Eselstein 2556 m. Případně přímo u horské chaty jsou dvě kratší cvičné zajištěné cesty.

   Pozn.: v případě spolujízdy z Brna je odjezd v 6h ráno.

2.den: dnešní hlavní etapa povede hřebenovou ferratou Ramsauer klettersteig C s možností pokračování přes novou ferratu Irg II C/D na vrchol Gr. Koppenkarstein, 2863 m. Sestup přes lehčí Westgrat B/C na ledovec vedoucí k horské chatě Seethalerhütte, 2740 m, kde strávíme druhou noc.

3.den: po snídani nás bude čekat vlastní vrchol Dachsteinu 2995 m, který bychom přešli na druhou stranu k horské chatě Adamekhütte. Výstup povede ferratou Schulter Anstieg B a sestup následně po zajištěné cestě Westgrat B. Třetí noc strávíme na horské chatě - Adamekhütte, 2196 m. 

4.den:  na závěr se vydáme k ferratě Amon klettersteig C/D, která vede do sedla Simonyscharte a následně s možností vystoupat po lehku na vrchol Hohes Kreuz, 2837 m. Tato ferrata patří právem mezi jednu z nejhezčích ve středním Rakousku. Následně přejdeme po značené cestě k horní stanici lanovky, kterou sjedeme dolů do Ramsau. Předpokládané ukončení přechodu je okolo 14h.

   Pozn.: vzhledem k aktuálním podmínkám, kondici a počasí může dojít k drobným úpravám programu. Stejně tak lze určité části zlehčit nebo naopak ještě nějakou zajištěnou cestu do programu přidat.

Podrobné informace:

Lokalita: masiv Dachsteinu v Rakousku. S východiskem v Ramsau.

Vhodný termín: od června do září. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 5 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: střední - doporučuji předchozí zkušenost s pohybem na zajištěných cestách a VHT.

Doprava: vlastní.

Ubytování: horské chaty (Guttenberghaus 2146 m, Seethalerhütte 2740 m a Adamekhütte 2196 m).

Stravování: doporučuji využít nabízené polopenze na horských chatách a přes den pak z vlastních zásob. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 7.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení chybějící ferratové výbavy, vč. maček a cepínu
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování s polopenzí (3x cca 50 eur/noc) a sestup lanovkou (24 eur)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do horského terénu a pevná kotníková obuv, batoh (30-40l), láhev na vodu, svačiny, rukavice, čepice, šátek, čelovku, osobní lékárničku, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenký spacák, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu a turistické mačky s cepínem.

Rezervační formulář