Ferratový okruh masivem DACHSTEINU

   NOVINKA v nabídce Horokurzů - čtyřdenní intenzivní ferratový okruh masivem Dachsteinu, který kombinuje méně frekventované zajištěné cesty v této známe oblasti. V kombinaci se stylovými horskými chatami, se zcela jistě bude jednat o nezapomenutelný zážitek.

JUBILÄUMS - SINABELL - RAMSAUER - IRG II - WESTGRAT - WILDKAR - AMON klettersteig - a vlastní vrchol Dachsteinu, 2995 m

Program:

1.den: sraz v poledne v Ramsau, kontrola vybavení a výstup na horskou chatu Guttenberghaus 2146 m. Odpoledne stihneme ještě výstup ferratou Sinabell C/D nebo Jubiläums klettersteig D vedoucí na Eselstein 2556 m. Případně přímo u horské chaty jsou dvě kratší cvičné zajištěné cesty.

   Pozn.: v případě spolujízdy z Brna je odjezd v 6h ráno.

2.den: dnešní etapa začne hřebenovou ferratou Ramsauer klettersteig C a pokračovat bude přes novou ferratu Irg II C/D na vrchol Gr. Koppenkarstein 2863 m. Sestup přes lehčí Westgrat B/C na ledovec vedoucí k horské chatě Simonyhütte 2203 m, kde strávíme druhou noc.

3.den: ráno vyrazíme od horské chaty na zajištěnou cestu Wildkar D a pokračovat budeme směrem na Hohes Kreuz 2837 m, kde začne druhá dnešní ferrata Amon klettersteig C/D. Zde nás čeká ferratově těžší sestup k třetí horské chatě - Adamekhütte 2196 m. Taktéž půjdeme kousek přes ledovec.

4.den: po snídani bychom vyrazili opět nahoru na vlastní vrchol Dachsteinu 2995 m, který bychom přešli na druhou stranu k nové horské chatě Seethalerhütte. Výstup povede ferratou Westgrat B a sestup pak přes Randkluftsteig B. Následně bychom  došli k horní stanici lanovky, kterou bychom sjeli zpět do Ramsau. Předpokládané ukončení u aut je okolo 15h.

   Pozn.: vzhledem k aktuálním podmínkám, kondici a počasí může dojít k drobným úpravám programu. Stejně tak lze určité části zlehčit nebo naopak ještě nějakou zajištěnou cestu do programu přidat.

Podrobné informace:

Lokalita: masiv Dachsteinu v Rakousku. S východiskem v Ramsau.

Vhodný termín: od června do září. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 5 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: střední - doporučuji předchozí zkušenost s pohybem na zajištěných cestách a VHT.

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy z Brna.

Ubytování: horské chaty (Guttenberghaus 2146 m, Simonyhütte 2203 m a Adamekhütte 2196 m).

Stravování: doporučuji využít nabízené polopenze na horských chatách a přes den pak z vlastních zásob. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 5.900 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení ferratové výbavy a turistických maček s cepínem
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (3x horská chata) a závěrečný sestup lanovkou

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do horského terénu a pevná kotníková obuv, batoh (30-40l), láhev na vodu, svačiny, rukavice, čepice, šátek, čelovku, osobní lékárničku, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenký spacák, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu, prsní úvazek s plochou smyčkou a turistické mačky s cepínem.

Rezervační formulář