BRENTA - legendární ferratový přechod stezky Via delle Bocchette

   Osobně považuji tento přechod za "povinnou četbu" každého horala a ferratisty. Jedná se o nezapomenutelný zážitek v srdci hor - umocněný majestátnými věžemi Brenty, úzkými chodníky a stylovými chatami.

Program:

1.den: sraz všech účastníků ráno v 9:30 u dolní stanice lanovky vedoucí do sedla Grosté (nad Madonnou di Campiglio). Lanovkou vyjedeme do sedla, kde začne náš čtyřdenní ferratový přechod pohořím Brenta po legendární stezce Via delle Bocchette. Dnes nás čeká první etapa - SENTIERO ALFREDO BENINI. Ze sedla Tuckett sestoupíme na stejnojmennou horskou chatu, kde strávíme první noc. 

   Pozn.: v případě spolujízdy z Brna je odjezd o den dříve ve 21h.

2.den: místo rozcvičky nás čeká výstup zpět do sedla Tuckett a následně budeme pokračovat druhou částí - BOCCHETTE ALTE. Pro sestup k horské chatě Alimonta použijeme zajištěnou cestu Detassis.

3.den: nás čeká BOCCHETE CENTRALE s úseky, které jsou pro Brentu nejvíce typické - tedy vodorovnými chodníky vetnutými do skalních stěn. Po krátké pauze na chatě Pedroti se přesuneme do dnešního cíle na Rif. Brentei, kde nás čeká třetí a poslední noc.

   Pozn.: v případě předchozí domluvy lze druhý a třetí den spojit v jeden a dojít až na Rif. Pedrotti. Třetí den by pak na programu bylo obejití nejvyšší hory Brenty - Cima Tosa po ferratové stezce BRENTARI a DELL'IDEALE. A s návratem na Rif. Brentei.

4.den: uzavřeme pomyslný kruh a přes SENTIERO S.O.S.A.T. se vrátíme k horské chatě Tuckett a následně po turistickém chodníku zpět k horní stanici lanovky. Předpokládaný návrat zpět k autům je okolo 14h a následně náš čeká cesta do ČR.

Podrobné informace:

Lokalita: pohoří Brenta v Itálii. S východiskem v Madonně di Campiglio.

Vhodný termín: od července do září. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupinu 6-ti hostů lze přechod připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: střední - doporučuji předchozí zkušenost s VHT. Přechod je vhodný i pro starší děti od cca 12-ti let.

Doprava: vlastní.

Ubytování: horské chaty (Rif. Tuckett, Rif. Alimonta a Rif. Brentei).

Stravování: doporučuji využít nabízené polopenze na horských chatách a přes den pak z vlastních zásob. S sebou stačí jen menší svačiny a láhev na vodu.

Základní cena: 7.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady horského vůdce IFMGA - aspirant a zapůjčení ferratového vybavení (dle podmínek pak i mačky a cepín)
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování (3x 55 - 65 eur/os/noc - vč. polopenze)

Doporučené vybavení: vhodné oblečení do horského terénu a pevná kotníková obuv, batoh (30-40l), láhev na vodu, svačiny, rukavice, čepice, šátek, čelovku, osobní lékárničku, spací vložku - tzv. bílou paní nebo tenký spacák, cestovní doklady a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu - dle aktuálních podmínek mačky a cepín.

Rezervační formulář