Sněžnicový výstup na vrchol Hochschwabu

   Třídenní akce zahrnující výstup na nejvyšší vrchol skupiny Hochschwabu v Rakousku. Jde o nejvyšší vrchol zavídeňské části Alp a při dobré viditelnosti nabízí neskutečné rozhledy. Hochschwab je horská skupina charakteristická rozlehlými travnatými loukami a mohutnými pozvolnými hřbety svých vrcholů, jakožto i vysokými skalními stěnami a spoustou kamzíků. Součástí kurzu je seznámení se základy lavinové problematiky, plánování zimních túr a orientace v horách.

Program:

1. den: Brzký ranní odjezd a přesun do Seewiesenu (případně sraz na místě). První etapa výstupu povede širokým a horskými stěnami lemovaným údolím Dullwitz na horskou chatu Voisthaler Hütte. Zde strávíme první noc.

2. den: Vrcholový útok na Hochschwab. Výstup lze z 90% uskutečnit na sněžnicích, zbylých 10% představuje několik strmějších úseků, které nejsou technicky náročné. Poté sestup na horskou chatu Schiestlhaus, atraktivně umístěnou přímo na hlavním hřebenu masívu. Zde přespíme druhou noc. Po oba večery bude na chatách probíhat zhodnocení aktuálních podmínek - lavinová situace, počasí, metodika apod.

3. den: Závěrečný den je vyhrazen především pro sestup zpět k autům a návrat do ČR.

Podrobné informace:

Lokalita: pohoří Hochschwab, Rakousko
Náročnost: střední - převýšení do 750 m/den, 5-6 h chůze/den
Vhodný termín: od poloviny prosince od konce března
Doprava: vlastní s možností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování: winterraumy horských chat Voisthaler Hütte (1654 m) a Schiestlhaus (2156 m) - tzn. menší prostor pro cca 10 osob, vytápěný, s matracemi, ale bez elektřiny, nutnost vlastního spacáku
Doporučené vybavení: teplé oblečení a pevná nepromokavá obuv do horského terénu a sněhu, teleskopické hole, batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, návleky, čepice a rukavice (včetně náhradních), termoska, osobní lékárnička a léky, cestovní doklady, fotoaparát, čelovka, teplý spacák a vlastní jídlo.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.