Ferratovo-lezecký den

   Unikátní spojení obou vertikálních disciplín - skalního lezení a pohybu na zajištěných cestách - via ferratách. Během dne tak máte možnost vyzkoušet si vše, co pohyb na skalách nabízí. Obtížnost je zvládnutelná a předchozí zkušenosti nejsou potřeba - stačí jen chtít :-). Vybrané lokality se nachází kousek od sebe na území Moravského krasu.

Program:

   Den začneme srazem v 10h v Lažánkách, kde se nachází lezecký park - jedná se o menší skalní oblast v rámci Moravského krasu, která je vysoká 15 metrů a jsou zde dobře odjištěné, lečí lezecké cesty. Naučíte se používat základní lezecké vybavení, bezpečně se navázat na lano a s horním jištěním přelezete své první lezecké cesty. Následně nás čeká přejezd (10 km) do přírodního areálu Velká Dohoda, kde se v současnosti nachází přes 700 metrů zajištěných cest ve všech obtížnostech. Zde budeme pokračovat na via ferratách, co nám síly budou stačit :-).

Podrobné informace:

Náročnost: lehká - kurz je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi od cca 8-ti let.

Vhodný termín: od března do konce října - v závislosti na počasí.

Lokality:

Začátek a konec kurzu: zpravidla od 10:00 do cca 17:00

Cena kurzu: 3.000 Kč/os. Velikost skupiny 4 až 6 hostů.

Cena zahrnuje: zkušeného instruktora skalního lezení s licencí MŠMT, který se Vám bude věnovat po celou dobu a zapůjčení vybavení na lezení i via ferraty.

Cena nezahrnuje: vaše náklady na dopravu a vstupné do přírodního areálu Velká Dohoda (200 Kč/os).

Doporučené vybavení: pohodlné venkovní sportovní oblečení, svačina a láhev na vodu.

Rezervační formulář