Zimní kurz ve východní části Totes Gebirge 

   Velmi dobře dostupná a útulná chata Dümler Hütte, 1495 m nabízí ideální zázemí pro zimní návštěvu méně známe východní částí rakouského pohoří Totes Gebirge. Během víkendu si budeme užívat nejen pohyb na sněžnicích a krásné hřebenové túry s výhledy na okolní zasněžené štíty, ale seznámíme se také se specifiky zimních akcí - především lavinovou problematikou.

Program:

1. den: Dopolední přejezd do Rakouska (případně sraz na místě ve 12 hod.) a výstup na chatu Dümler Hütte. Podle sněhové situace zvolíme buď severní výstupovou cestu z vesničky Roßleithen nebo z jihu z lyžařského střediska Wurzeralm (možnost usnadnění výstupu lanovkou). Během cca tříhodinové túry se začneme seznamovat s nezbytnými zásadami pro bezpečný pohyb v zimních horách a lavinovém terénu.

2. den:  Celodenní hřebenová túra s výstupy na vrchol Rote Wand (1847 m), Toter Mann (2133 m) a dominantu této části Mrtvých hor - Warscheneck (2388 m). Celý den se budeme prakticky věnovat lavinové problematice, ukážeme si práci s vyhledávačem a vyzkoušíme si lavinovou záchranu, naučíme se se vyhodnotit lavinové riziko přímo v terénu a budeme klást důraz na volbu bezpečné trasy v terénu. Večer se pak na chatě budeme věnovat lavinové problematice teoreticky a řekneme si praktické tipy na vybyvení do zimních hor.

3. den: Ráno vyrazíme na túru k vrcholu Stubwieswipfel, ze kterého se nabízí krásné výhledy na Grosser Pyhrgass a další okolní hřebeny. V terénu si opět procvičíme praktický nácvik lavinového vyhledávání, ukážeme si různé testy stability sněhu - rozšířený sloupcový test, kluzný blok (Rutschblock) a bezpečnou formou si vyzkoušíme jaké to je být  na chvilku zasypaný lavinou.  Po návratu na chatu se v odpoledních hodinách vydáme na sestup a následně na cestu zpět do našich domovů.

Podrobné informace:

Lokalita: východní část pohoří Totes Gebirge, Rakousko
Vhodný termín: od prosince do konce března

- pozn.: v roce 2017 bude chata otevřená pouze do 08.01.2017, následně lze využít winterraum

Ubytování: horská chata Dümlerhütte, 1495 m
Doprava:
vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem (Praha - Brno)
Stravování:
doporučujeme využít stravování na chatě, s sebou pouze jídlo a pití na pobyt venku během dne. V případě spaní na ve winterraumu plně z vlastních zásob (k dispozici bude vařič u průvodce).
Základní cena: 3900 Kč/os
(při min. účasti 3 hostů)
Cena zahrnuje:
náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení vybavení (sněžnice, teleskopické hole a lavinový set - vyhledávač, lopata, sonda)
Cena nezahrnuje:
náklady na dopravu a ubytování (2x horská chata)
Doporučené vybavení: teplé oblečení a pevná nepromokavá obuv do horského terénu a sněhu, teleskopické hole, batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, návleky, čepice a rukavice (včetně náhradních), termoska, fotoaparát, čelovka, osobní lékárnička a léky, cestovní doklady.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.