(V babím létě) via ferratou na Säuleck, 3086 m

   Konec září nabízí v Alpách tradičně stabilnější počasí, krásně zbarvené modříny a liduprázdné hory. Během prodlouženého víkendu vyrazíme do Vysokých Taur do oblasti Ankogelu s cílem vystoupit na třítisícovku Säuleck (3086 m) na jejíž vrchol vede obtížná a krásná zajištěná cesta. Základnu nám bude tvořit útulná chata Arthur von Schmid Haus.

Program:

1. den: Přejezd do rakouského městečka Mallnitz (Korutany) a výstup na chatu Arthur von Schmid Haus, 2281 m (3-4 hod). Podvečer strávíme relaxem u jezera Dösner See.

2. den: Výstup na Säuleck stejnojmennou zajištěnou cestu. Obtížnost dosahuje v několika místech stupně D/E a vyžaduje lezení s využitím přírodních chytů a stupů. Exponovaným hřebenem se dostaneme až k vrcholovému kříži, odkud se nabízí panoramatické výhledy po Vysokých Taurách. Normální cestou sestoupíme jižním hřebenem přes sedlo Mallnitzer Scharte zpět na chatu.

3. den: Přes sedlo Seescharte (2658 m) přejdeme již se všemi věcmi na jih do údolí Kaponig, kterým sestoupíme zpět k autům. V případě nepřízně počasí dne předchozího lze tento den využít k brzkému výstupu na Säuleck a sestup trasou prvního dne. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

fotogalerie převzata z webu bergsteigen.com

Podrobné informace:

Náročnost: střední, předpokladem jsou zkušenost s VHT a zvládnutí zajištěné cesty s obtížností D/E
Vhodný termín: červenec až září - doporučuji podzimní termín
Doprava: vlastní - nebo spolujízda s horským průvodcem
Ubytování:
horská chata Arthur-von-Schmid-Haus, 2281 m
Stravování: lze využít polopenzi na chatě, přes den pak z vlastních zásob
Základní cena:
3900 Kč/os (při min. účasti 3-4 hostů)
Cena zahrnuje:
horského průvodce s mezinárodní licenci UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení ferratového vybavení (sedák, prsní úvazek, přilbu a ferratovou brzdu)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepice a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, tenký spacák nebo hygienickou vložku - tzv. bílou paní, cestovní doklady.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.