Superferratou na Dachstein

   Hoher Dachstein, 2995 metrů vysoký král Solné komory, pro nás známý také jako nejbližší alpská "skoro třítisícovka" a zároveň také nejblíže dosažitelný ledovcem pokrytý horský masív z ČR. Během této třídenní akce vystoupíme k vrcholovému kříži "Superferratou" - jak bývá označovaná kombinace tří zajištěných cest vedoucí v jižní stěně. Navíc nás čekají vybrané zajištěné cesty Stříbrné soutěsky a dva večery na stylové horské chatě přímo pod stěnou.

Program:

1. den: odjezd z ČR v ranních hodinách směrem do Ramsau (Štýrsko, Rakousko), případně sraz na místě v poledne. Poté podnikeme dva ferratové výstupy ve Stříbrné soutěsce - Hias klettersteig C/D a Rosina D. Následně bychom se přesunuli k dolní stanici lanovky vedoucí na dachsteinský ledovec a výstoupali na stylovou horskou chatu Südwandhütte (1910 m), kde se ubytujeme a strávíme obě noci.

2. den: je určený k vrcholovému útoku přes tři zajištěné cesty. Od chaty vyrazíme a nastoupíme do první zajištěné cesty Anna klettersteig C/D, dále přijde na řadu vzdušná, exponovaná a na začátku těžká ferrata Johann klettersteig D/E. Samotný výstup na vrchol Hoher Dachsteinu, 2995 m absolvujeme nenáročnou zajištěnou cestou. Nahoru přes  Schulteranstieg a dolů po zajištěné cestě Randkluftsteig (obtížnost obou cest max. B). Následně sestoupíme zpět na chatu (event. možnost využití lanovky).

3. den: dle nálady a chuti si lze pro dnešní den vybrat z několika možností.

 • relax na terase, dlouhá snídaně a pohodový sestup k autům :-)
 • výstup zajištěnou cestou Sky Walk E vedoucí u horní stanici lanovky
 • zbylé ferraty ve Stříbrné soutěsce

Plánované ukončení kurzu je kolem poledne, následně návrat zpět do ČR.

  Podrobné informace:

  Náročnost: nutná je předchozí zkušenost s pohybem na zajištěných cestách a VHT (obtížnost ferrat do stupně D/E)

  Vhodný termín: od konce května do konce září

  Doprava: vlastní, s možností spolujízdy s horským průvodcem

  Ubytování: horská chata Südwandhütte (1910 m)

  Stravování: s možností volby polopenze, během dne pak bude k dispozici další horská chata k občerstevení

  Základní cena: 4.400 Kč/os

  Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu výstupu, náklady průvodce a zapůjčení vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu, ferratovou brzdu a turistické mačky s cepínem)

  Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování a event. využití lanovky

  Doporučené vybavení: kvalitní oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), hygienická vložka na spaní na horské chatě - tzv. "bílá paní" nebo tenký spacák, čelovka, sluneční brýle, opalovací krém, čepice a rukavice (vč. náhradních), láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, cestovní doklady.

  Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.