Solná komora na sněžnicích - Höllengebirge

   Méně známé pohoří Höllengebirge uprostřed Solné komory představuje zajímavou lokalitu, kde si lze užít sněžnicové túry s pohodlným zázemím chaty Rieder Hütte. Během víkendové akce se pokusíme vystoupit na několik místních vrcholů, povíme si o základech lavinové problematiky a především si užijeme té pravé zimní atmosféry.

Program:

1. den: Ranní přejezd do Rakouska, k jižnímu břehu jezera Traunsee (z Prahy nebo Brna trvá cesta necelé 4h). Z městečka Ebensee vystoupíme v závislosti na podmínkách buď delší trasou přes salaše Spitzalm, nebo přes lyžařské středisko Feuerkogel až na chatu Rieder Hütte, která bude naším útočištěm. Po cestě si probereme základy pohybu v zimním terénu včetně problematiky lavin.

2. den: Po dopoledním praktickém nácviku lavinového vyhledávání se vydáme na výstup na blízké vrcholy Höllkogel, Alberfeldkogel a Feuerkogel, odkud budeme mít krásný výhled na jezera Solné komory. Odpoledne sestoupíme zpět do Ebensee a rozjedeme se do našich domovů.

Podrobné informace:

Lokalita: pohoří Höllengebirge, součást oblasti Solné komory (Rakousko)
Vhodný termín: od zač. února do konce března - vzhledem k otevírací době na chatě. V jiný termín lze využít winterraum.
Ubytování:
Rieder Hütte, 1760 m (zimní provoz od zač. února do konce března), jinak pouze winterraum
Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem
Stravování: doporučujeme využít stravování na chatě, s sebou pouze jídlo a pití na pobyt venku během dne. V případě spaní na ve winterraumu plně z vlastních zásob (k dispozici bude vařič u průvodce).
Základní cena: 3300 Kč (při min. účasti 3 hostů)
Cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení vybavení (sněžnice, teleskopické hole a lavinový set - vyhledávač, lopata, sonda)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení
: teplé oblečení a pevná nepromokavá obuv do horského terénu a sněhu, teleskopické hole, batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, návleky, čepice a rukavice (včetně náhradních), termoska, fotoaparát, čelovka, osobní lékárnička a léky, cestovní doklady.

foto: Jakub Cejpek ( www.cejpek.com)

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.