podzimně / zimní třítisícovky Vysokých Taur

   Málo známá část Vysokých Taur v okolí chaty Sudetendeutsche Hütte představuje ideální lokalitu pro podzimní a zimní výpravu. Nepříliš náročné výstupy na třítisícové vrcholy v sousedství nejvyšší hory Rakouska - Grossglockneru, nabízí skvělé možnosti jak si užít hory v podzimním hávu s výhledy, které se neomrzí. Během kurzu se pokusíme o výstupy na hned několik třítisícovek a užijeme si poklidné atmosféry winterraumu.

Program:

1. den: ranní přejezd do Rakouska a výstup na chatu Sudetendeutsche Hütte (2656 m). Pokud nám zbude čas a síly, vychutnáme si západ slunce z nedaleké vyhlídky na Grossglockner.

2. den: Výstup na Muntanitz (3232 m), nejvyšší vrchol celé skupiny Granatspitzgruppe cestou Karl-Schöttner Weg. Opět se nám nabídnou daleké výhledy od Glockneru po Venediger.

3. den: Výstup na další blízké třítisícovky Kendlspitze (3085 m) a Gradötzkogel (3063 m) částečně zajištěnými cestami.

4. Přes sedlo Törlesgrube obkroužíme vrchol Nussingkogel a sestoupíme zpět k autu. Odjezd do ČR a návrat ve večerních hodinách.

Poznámka: program lze realizovat i jako třídenní s cenou 3900 Kč/os.

foto: Jakub Cejpek ( www.cejpek.com)

Podrobné informace:

Náročnost: střední, vzhledem k aktuálním podmínkám lze jednotlivé túry upravit a přizpůsobit
Vhodný termín: celoročně
Doprava: vlastní - nebo s monžností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování: winterraum horské chaty Sudetendeutsche Hütte
Stravování: v zimním období z vlastních zásob (vařič bude k dispozici u průvodce)
Základní cena: 4400 Kč/os (při min. účasti 4 hostů) - v případě 3-denní varianty je cena 3900 Kč/os
Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licenci UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení ferratového a zimního vybavení (sedák, přilba, ferratová brzda, sněžnice a lavinový set)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30-40l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepice a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku na spaní - tzv. bílou paní - v zimě pak raději spacák, cestovní doklady.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.