OUTDOOROVÝ FOTOKURZ s Jakubem Cejpkem

   Kurz zaměřený na zdokonalení Vašeho fotografického umění přímo v horském a skalním terénu. Ve spolupráci s předním českým outdoorovým fotografem Jakubem Cejpkem jsme pro Vás připravili třídenní praktický workshop, jehož cílem je naučit Vás jak si domů z hor neodvážet pouze silné zážitky, ale i výjimečné kousky do Vašeho fotoalba.

Jakub Cejpek

fotograf a horský průvodce 

   Jakubův život se točí kolem hor, které nade vše miluje. Má procestovaný kus světa, není měsíce kdy by nebyl v Alpách a vždy s sebou bere fotoaparát. Věnuje se sportovní a reportážní fotografii, působí jako šéfredaktor časopisu Everest a jako průvodce rád ukazuje krásy hor i ostatním.

Náplň fotokurzu ve zkratce:

  • Přednáška zaměřená na základy fotografování (clona, čas, ISO, kompozice a další) a ukázku programů na zpracování fotografií.
  • Praktická část venku bude zaměřená na specifika horské a cestovatelské fotografie (krajina, reportáž, portrét).

Program: 

1. den: večerní příjezd na místo konání kurzu, seznámení s programem a zahájení kurzu. Přednáška zaměřená na základy fotografování v horském a skalním terénu. Na horské chatě Weichtalhaus budeme mít k dispozici přednáškový sál s dataprojektorem. Parkování je přímo u chaty.

2. den: dopolední část programu strávíme na skále za chatou - zde se nachází pět - via ferrat a spousty lezeckých cest. Praktická část venku bude zaměřená na zdokonalování fotografických dovedností. Odpoledne se přesuneme do sedla Preiner Gscheid a vystoupáme na horskou chatu Karl Ludwig Haus, 1804 m. Tato část programu bude zaměřena obecně na focení při cestování a v horách (krajina, reportáž, portrét). S ohledem na počasí proběhne venkovní focení při západu slunce. Večer bude prostor po Vaše dotazy.

3. den: východ slunce ve výšce 1804 m a pokračování ve zdokonalování Vašich fotografických dovedností. V rámci kurzu bude možné vystoupat na nejvyšší vrchol Raxalpe - Heukuppe, 2007 m a mít tak neopakovatelný výhled na všechny světové strany. Návrat na chatu, snídaně s prostorem pro Vaše dotazy a konzultace. Následně sestup k autům a ukončení kurzu v dopoledních hodinách.

Podrobnosti:

Lokalita: pohoří Raxalpe v Rakousku (Dolní Rakousko a Štýrsko)

Náročnost: lehká. Výhodou jsou zkušenosti z pohybu na zajištěných cestách a lezení. Také počítám s přiměřenou fyzickou zdatností - odpovídající běžné horské turistice. Ferratové a lezecké zkušenosti nejsou ovšem podmínkou.

Termín: 22.-24.05.2020 (event. dle dohody)

Doprava: vlastní s možností spolujízdy s horským průvodcem (výchozí místo České Budějovice nebo Brno)

Ubytování: horské chaty - Weichtalhaus a Karl Ludwig Haus v Raxu

Stravování: doporučuji využít nabídky na horských chatách (snídaně / večeře) a během dne z vlastních zásob

Základní cena: 3.900 Kč/os

Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licenci UIMLA a profesionálního fotografa Jakuba Cejpka v jedné osobě, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu, testování fotoaparátů Fujifilm a zapůjčení ferratového  a lezeckého vybavení - v případě zájmu.

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování (2x horská chata - jsou zde nabízeny slevy pro členy Alpenvereinu)

Doporučené vybavení: fotoaparát (vlastní SD karty s sebou), oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30-40l), spací - hygienickou vložku (tzv. bílou paní), sluneční brýle, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát s příslušenstvím, cestovní doklady a pojištění.

Cestovní pojištění: podmínkou účasti je platné cestovní pojištění.


Fotogalerie z této akce v květnu 2019, pohoří Raxalpe. Fotil Jakub Cejpek.

Další ukázka z tvorby Jakuba Cejpka.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.