Na sněžnicích do čtyř tisíc

   Masiv Monte Rosy je rájem čtyřtisícových vrcholů. Z italské strany se nabízí pohodlný přístup a mírné terény, které jsou jako zrozené pro jarní putování na sněžnicích a sběr několika zajímavých vrcholů do vaší sbírky. Během Velikonoční výpravy využijeme zázemí chaty Gnifetti (3647 m) odkud podnikneme několik výpadů do království Walliských Alp.

Program:

1. den: Odpolední/večerní odjezd dle předchozí domluvy. V rámci snížení nákladů na dopravu bude snahou domluvit společnou cestu a využít maximálně kapacity jednotlivých vozů.

2. den: Příjezd do střediska Alagna Valsesia, výjezd lanovkou na Punta Indren (3260 m) a výstup na chatu Gnifetti (3647 m). Po aklimatizační podvečerní vycházce si užijeme první západ slunce a dopřejeme si odpočinek po dlouhé cestě.
Případný sraz účastníků přímo na místě by byl mezi 9:00 - 9:15 ráno u dolní stanice lanovek Alagna Valsesia.

3. den: Již nalehko vyrazíme na první čtyřtisícovky. Podle počasí, podmínek a naší kondice budeme vybírat z vrcholů Piramide Vincent (4215 m), Balmenhorn (4167 m) a Punta Giordani (4046 m). Návrat zpět na chatu.

4. den: Dlouhou túru po vrcholovém plató zahájíme vrcholem Ludwigshöhe ze kterého budeme přes Parrotspitze pokračovat až k Signalkuppe, na které stojí Capanna Margherita (4556 m), nejvýše položená chata Evropy. Pokud nám zbudou síly, vyšlápneme si ještě na vedlejší Zumsteinspitze (4563 m) a poté sestoupíme zpět na chatu Gnifetti.

5. den: Sestup zpět k lanovce a návrat do ČR.

Podrobné informace:

Vhodný termín: (březen/duben) - s ohledem na provoz horské chaty
Doprava:
vlastní s možností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování:
Rif. Gnifetti, 3647 m
Stravování:
na horské chatě je automaticky ubytování se snídaní. Součástí snídaně je čaj s sebou do termosky. Bohatá a velmi dobrá je večeře, která se sestává ze 4 chodů.
Základní cena: 6400 Kč/os - při účasti 4 hostů
Cena zahrnuje: náklady horského průvodce, půjčení sněžnic, lavinového setu (vyhledávač, lopata, sonda) a základního vybavení pro pohyb na ledovci (mačky, cepín, sedák a přilba).
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (3 noci - 45 EUR/noc se snídaní nebo 70 EUR/noc s polopenzí) a lanovku na Punta Indren (35 EUR za zpáteční lístek).

Doporučené vybavení: Teplé oblečení a pevná nepromokavá obuv do horského terénu a sněhu, teleskopické hole, batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, návleky, čepice, šátek a rukavice (včetně náhradních), termoska, osobní lékárnička a léky, fotoaparát, čelovka. Plus sněžnice, lavinové a ledovcové vybavení, které lze v rámci kurzu zapůjčit.

Podmínky a doporučení pro účastníky:

  • Vzhledem k nadmořské výšce a náročnosti akce doporučuji strávit cca 1-3 týdny před plánovaným termínem určitý čas ve výšce nad 3000 metrů - pro lepší aklimatizaci.
  • Na tuto akci jsou vyžadovány základní zkušenosti s pohybem na ledovci, které lze získat na základních kurzech.
  • Každý z účastníků bude mít pojištění Alpenverein nebo srovnatelnou alternativu.
  • Na této akci budou max. 4 hosté na 1 horského průvodce s mezinárodní licencí.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.