MARMOLADA - královna dolomitských ferrat

   Marmolada je právem nazývána jako "Královna Dolomit" a nejvyšší vrchol Punta di Penia (3343 m) je magnetem pro mnoho turistů. Navíc je jako jediná dolomitská hora z části pokrytá ledovcem. Program tohoto kurzu je zaměřený právě na poznání via ferrat v okolí této hory. Dolomity jsou právem zařazeny na seznam UNESCO.

Program:

1. den: přesun do Itálie, ubytování v kempu a seznámení s programem a ferratovým vybavením. V případě společné cesty z Brna je odjezd v 8h ráno. S ostatními pak sraz odpoledne (večer) v místě ubytování v Caravan & Camping Resort La Marmolada

2. den: via ferrata Eterna, která vede na předvrchol Marmolady - Punta Serauta (2962 m) bude našim dnešním cílem. Začneme od východního okraje jezera Fedaia (2057 m) a postupně budeme stoupat přes nekonečné plotny (eterna = věčná) přes vrchol až k chatě Seruata. V závěru projdeme historické válečné opevnění z válečného období. Pro sestup využijeme lanovku přímo do kempu. Případně lze sejít pěšky po turistickém chodníku.

3. den: dnešní den náš čeká výstup na nejvyšší vrchol Marmolady - Punta di Penia (3343 m) přes západní hřeben - Cresta Occidentale. K výchozímu bodu na Pian dei Fiacconi (2625 m) nás vyveze lanovka od jezera Fedaia (2053 m). Výstup vede po historicky významné a navštěvované ferratě, která byla vybudováná již v roce 1903. Při sestupu přes ledovec využijeme mačky a cepín.

4. den: poslední naše túra povede od jezera Fedaia (2053 m) a vystoupáme k chatě Porta Vescovo, kde nás čeká via ferrata delle Trincee vedoucí na vrchol Mesolina (2642 m) a dále po hřebeni až do sedla Padon. Zde můžeme navíc navštit malé muzeum války v Dolomitech. U této ferraty lze z časových důvodů absolvovat klidně jen první část. Sestup zpět k jezeru a ukončení kurzu. Odjezd zpět do ČR s návratem v nočních hodinách.

Podrobné informace:

Náročnost: střední - předpokladem je průměrná fyzická kondice a zkušenosti běžnou turistickou v horách, obtížnost via ferrat do stupně C/D

Vhodný termín: červen až září

Ubytování: kemp v Malga Ciapela pod masivem Marmolady nebo některý z penzionu v dané oblasti

Stravování: vlastní, s možností využití restaurací a obchodů . Během jednotlivých túr bude zpravidla k dispozici 1x horská chata

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy z Brna

Základní cena: 5.900 Kč

Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu, náklady průvodce a zapůjčení potřebného vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu, ferratovou brzdu, cepín a turistické mačky).

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování a využití lanovek.

Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu (min. jedny boty musí umožnit upnutí turistických maček), batoh (objem 30-40l), sluneční brýle, opalovací krém, (teleskopického hole), čelovku, čepici a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, stan, karimatku, spacák a event. věci na vaření (lze využít kuchyňku v kempu), cestovní doklady.

Ferratové vybavení a vybavení na ledovec lze zapůjčit (v ceně kurzu).

Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.