MARMOLADA - královna dolomitských ferrat

   Marmolada je právem nazývána jako "Královna Dolomit" a nejvyšší vrchol Punta di Penia (3343 m) je magnetem pro mnoho turistů. Navíc je jako jediná dolomitská hora z části pokrytá ledovcem. Program tohoto kurzu je zaměřený právě na zajištěné cesty - via ferraty v okolí této hory.

Program:

1. den: přesun do Itálie, ubytování v kempu a seznámení s programem a ferratovým vybavením. Dle domluvy je možné vyrazit buďto ráno nebo odpoledne.

2. den: Od jezera Fedaia (2053 m) vystoupáme k chatě Porta Vescovo, kde nás čeká via ferrata delle Trincee vedoucí na vrchol Mesolina (2642 m) a dále po hřebeni až do sedla Padon. Zde navíc navštívíme malé muzeum války v Dolomitech. Sestup zpět k jezeru a přesun do kempu.

3. den: Dnešní den náš čeká výstup na nejvyšší vrchol Marmolady - Punta di Penia (3343 m) přes západní hřeben - Cresta Occidentale. K výchozímu bodu na Pian dei Fiacconi (2625 m) nás vyveze lanovka od jezera Fedaia (2053 m). Výstup vede po historicky významné a navštěvované ferratě, která byla vybudováná již v roce 1903. Při sestupu přes ledovec využijeme mačky a cepín.

4. den: Via ferrata Eterna, která vede na předvrchol Marmolady - Punta Serauta (2962 m) bude našim dnešním cílem. Začneme od východního okraje jezera Fedaia (2057 m) a postupně budeme stoupat přes nekonečné plotny (eterna = věčná) přes vrchol až k chatě Seruata. Pro sestup využijeme lanovku přímo do kempu. Odpoledne ukončení kurzu a odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Podrobné informace:

Náročnost: střední - předpokladem je průměrná fyzická kondice a zkušenosti běžnou turistickou v horách, obtížnost via ferrat do stupně C/D

Vhodný termín: od konce května až poloviny října
Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování: kemp v Malga Ciapela pod masivem Marmolady
Stravování: vlastní, s možností využití restaurací, obchodů a během túr horských chat
Základní cena: 5200 Kč/os (při min. účasti 4 hostů)
Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu, náklady průvodce a zapůjčení potřebného vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu, ferratovou brzdu, cepín a turistické mačky).
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování v kempu a využití lanovek.

  • v případě spolujízdy z/do Brna - cca do 1500 Kč/os
  • kemp - cca 20 €/os/noc (4 noci)

Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30-40l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čelovku, čepici a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, stan, karimatku, spacák a věci na vaření, cestovní doklady.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění. 

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.