Mammut klettersteig runde - ferratový okruh v Totes Gebirge

   Třídenní kurz určený pro vysokohorské turisty, kteří vyhledávají klasickou kombinaci ferratových výstupů na vrcholy, spaní na horských chatách a pobytu v horském prostředí. To vše nabízí pohoří Totes Gebirge se svým nejvyšším vrcholem - Grosser Priel 2515 m n. m., na který taktéž společně vystoupáme.

Program:

1. den: ranní odjezd z ČR nebo sraz dopoledne na místě v Hinterstoderu (Rakousko). Dnes nás čeká společný výstup na horskou chatu Prielschutzhaus (1420 m) a jedna z níže uvedených možností.
  • sportovní zajištěnou cestu Poppenberg C/D v HInterstoderu (před vlastním výstupem na chatu)
  • trénink lanových a ferratových dovedností na cvičných ferratách přímo za chatou
  • výstup na druhý nejvyšší vrchol - Spitzmauer 2446 m n. m., zajištěnou cestou Stodertalersteig B
  • Südostsporn Klettersteig D, zajištěná cesta nad horskou chatou

2. den: výstup na nejvyšší vrchol Totes Gebirge - Gr. Priel (2515 m) klasickou alpskou zajištěnou cestou - Bert Rinesch Klettersteig D. Tato ferrata patří právem mezi alpské klasiky. Sestup na druhou stranu hory k chatě Welser Hütte (1740 m), kde strávíme druhou noc.

3. den: brzský ranní odchod z chaty směrem k zajištěné cestě Schermberg Klettersteig Tassilo C, výstup na vrchol Schermberg (2396 m) a sestup přes Temelbergsattel a Klinserschlucht zpět k chatě Prielschutzhaus. A následně sestup zpět k autům do Hinterstoderu. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Podrobné informace:

Náročnost: střední - předpokladem je zkušenost s VHT a schopnost překonat převýšení do 1100 m/den, obtížnost via ferrat do stupně D

Vhodný termín: od května do konce září

Doprava: vlastní, s možností spolujízdy s horským průvodcem

Ubytování: horská chata Priel-Schutzhaus (1420 m) a Welser-Hütte (1740 m)

Stravování: doporučuji využít nabídky na horských chatách, přes den pak z vlastních zásob

Základní cena: 4.400 Kč/os 

Cena zahrnuje: služby mezinárodního horského průvodce UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení ferratového vybavení - sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou, horolezecká přilba a ferratová brzda

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování (slevy pro členy Alpenvereinu) 

Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), spací hygienickou vložku nebo tenký spacák, sluneční brýle, opalovací krém, čelovku, čepici, šátek a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, cestovní doklady.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.