Lezecká dovolená u jezera Lago di Garda

   Pár dnů v ráji skalního lezení. Okolí městečka Arco ležícího severně od outdoorového ráje - Lago di Garda lze směle považovat za jedno z center lezení nejen v Evropě. Po úbočích, či v úplné blízkosti jezera jsou rozesety desítky lezeckých oblastí pro začátečníky i závodní lezce. V průvodci na zdejší vápencové skály naleznete více než 3700 lezeckých cest snad všech stupňů obtížnosti, které jsou navíc osazeny moderním a bezpečným jištěním. Navíc je zde také několik atraktivních via ferrat, které také můžeme zařadit do programu Zkrátka ideální prostředí pro Vaší lezeckou dovolenou...

Co lze od kurzu očekávat: Vyzkoušíte si a naučíte se správně používat lezeckou výbavu, bezpečně se navázat na lano, lézt s horním lanem (top rope), provést partnerskou kontrolu před každou lezeckou cestou, ovládat správnou techniku jištění (kyblík, osma), slaňování a spouštění. Po osvojení těchto nezbytných lezeckých dovedností si také vyzkoušíme lezení na prvním konci lana, základy vícedélkového lezení, budování vlastního postupového jištění, záchranu ve skalách a mnohé další lanové techniky a dovednosti. Procvičíme správnou techniku lezeckého pohybu a hlavně si pořádně zalezeme.

Program:

1. den: brzký ranní odjezd (z Prahy nebo Brna cesta trvá cca. 8 hod), příjezd na místo a ubytování, odpoledne pak navštívíme první z lezeckých oblastí, kde se seznámíme s charakterem lezení, osvojíme si základy bezpečného jištění a hlavně se protáhneme po zdlouhavé cestě.

2.- 4. den: v plánu je vždy dopolední a odpolední lezecká část kurzu ve vybraných lezeckých oblastech, dojde také na nezbytné koupání v jezeře, výbornou italskou zmrzlinu, espresso a dobré víno. Poslední den po dopoledním lezení kurz ukončíme a vyrazíme zpět k domovům. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

foto: Jakub Cejpek ( www.cejpek.com)

Podrobné informace:

Náročnost: střední - s možností volby obtížnosti, kurz je vhodný pro začátečníky bez předchozích zkušeností
Termín: od začátku dubna do konce října
Místo konání: vesnička Arco a oblasti v okolí jezera Lago di Garda (Itálie)
Základní cena: 5200 Kč/os
(při min. účasti 4 hostů)
Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA a instruktora lezení, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení lezeckého a ferratového vybavení
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Ubytování:
penzion nebo kemp v okolí, např. Agricacamp Paolino, Camping Zoo (dle domluvy)
Stravování:
vlastní - s možností využití spousty restaurací, kaváren a obchodů v okolí
Doporučené vybavení
: pohodlné venkovní sportovní oblečení, pevnou obuv, menší batoh, láhev na vodu, cestovní doklady, sluneční brýle, opalovací krém, fotoaparát. V případě spaní v kempu pak ještě stan, karimatku, spacák a věci na vaření.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.