kurz VYSOKOHORSKÉ TURISTIKY - komplexně zaměřená akce s letní a zimní metodikou

   Kombinovaný kurz pro zájemce, který zahrnuje výuku všeho s čím se můžete potkat v letních a zimních horách. Od pohybu ve skalním terénu, záchraně na zajištěných cestách, problematiku sněžnic a lavin, tak i vše okolo ledovce. Během několika dní stihneme lézt na skalách, projít některou ze zdejších ferrat, vystoupat na některou z třítisícovek a po večerech navíc můžeme využívat umělou lezeckou stěnu na horské chatě Rudolfshütte, kde budeme ubytování ve výšce 2315 m. Lanovka k chatě, bazén, sauna a perfetní polopenze - to jsou další pozitiva této akce.

Letní verze programu:

1. den: sraz ráno v 9:30 u dolní stanice lanovky. Výjezd lanovkou na chatu a ubytování. Výstup zajištěnou cestou Kristall - Klettersteig, obtížnost D až E (z ferraty lze pod nejtěžším místem slanit dolů - dvě varianty obtížnosti). Nebo alternativa Kronprinz Rudolf Klettersteig B. Současně proběhne celkové seznámení s problematikou pohybu na zajištěných cestách - vč. záchrany a dopomoci. Večerní lezení a procvičení metodiky na vnitřní umělé stěně.

2. den: výstup na Granat Spitze 3086 m - event. jiný kopec v okolí chaty (Sonnblick 3088 m, Johannisberg 3453 m, Hohe Riffel 3338 m). Výuka bude se zaměřením na správný pohyb na ledovci. Výstupy vedou přes ledovec a lehčí skalní lezecké úseky. Večer bude opět možnost využít vnitřní umělou stěnu a pokračovat ve výuce.
3. den: dopolední lezení na skalách - oblast Little Yosemite, obtížnost cest od IV. stupně UIAA (nástup cca 40 minut) nebo nácvik ledovcových technik. Nejpozději okolo 14 h sestup lanovkou k autům a cesta zpět do ČR.

Zimní verze programu:

  • lavinová problematika včetně praktického nácviku vyhledání zasypaného a ukázka lavinového batohu
  • chůze na sněžnicích (výstup, sestup, traverz) a specifika pohybu v zimních horách
  • plánování zimních túr, volba trasy, základy orientace a navigace, přežití v zimních horách
  • výstup lehčí ferratou Kronprinz Rudolf Klettersteig B + práce s lanem, použití maček a cepínu (v závislosti na aktuálních podmínkách)
  • sněžnicové túry v okolí chaty - s ohledem na aktuální lavinovou situaci, podmínky a počasí
  • možnost využití vnitřní umělé lezecké stěny

Podrobné informace:

Náročnost: střední - jedná se o kombinovanou akci s nároky na přiměřenou fyzickou zdatnost, obtížnost via ferrat B až E
Vhodný termín: celoročně (resp. v závislosti na provozní době horského hotelu), letní a zimní varianta programu
Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy s horským průvodcem (výchozí místo Brno)
Ubytování: horský hotel Rudolfshütte, 2315 m
Stravování:
polopenze formou bufetu je povinnou součástí ubytování
Základní cena:
 4.500 Kč/os (při min. účasti 4 hostů)
Cena zahrnuje: služby mezinárodním horského průvodce UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a jeho náklady, zapůjčení ferratového a lezeckého vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou přilbu, ferratovou brzdu, lezečky, karabinu s jistítkem a další dle potřeby)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (cca 40 €/noc/vč. polopenze) a zpáteční lístek na lanovku (cca 20 €)
Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, návleky batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepici a rukavice (vč. náhradních), šátek, láhev na vodu/termosku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, cestovní doklady
Ferratové, lezecké i lavinové vybavení je možno zapůjčit.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.