KÖNIGSJODLER - impozantní via ferrata v Berchtesgadenských Alpách

   Zajištěná cesta KÖNIGSJODLER leží v Berchtesgadenských Alpách a končí téměř na vrcholu nejvyšší hory Hochkönig - 2941 m. Tato ferrata patří se svou délkou 1,7 km k nejdelším a nejzajímavějším ferratám nejen v Rakousku. Impozantní a exponovaný zajištěný hřeben nabízí vše, co by měla správná horská túra mít. Jako rozcvičku si navíc dáme kratší zajištěnou cestu vedoucí na Grandlspitze (2307 m).

Program:

1. den: ranní odjezd a přesun do výchozího místa nad vesnicí Dienten am Hochkönig (Salcbursko, Rakousko). Případně sraz na místě ve 13:00. Odpolední rozlezení a túra přes zajištěnou cestu GRANDLSPITZ-KLETTERSTEIG C/D s event. výstupem na Taghaube (2159 m). Sestup zpět na parkoviště kolem chaty Erichhütte (1545 m) a přespání v přilehlém penzionu (Berggasthof Mittereggalm).

2. den: po snídani vyrazíme z penzionu na delší nástup pod zajištěnou cestu KÖNIGSJODLER.  Tato via ferrata vede po skalním hřebenu s osmi výraznými věžemi, obsahuje jeden lanový most a tzv. "flying fox" a patří mezi nejimpozantnější zajištěné cesty nejen v Rakousku. Z Hoher Kopf (2875 m), kde zajištěná cesta končí přejdeme na vrchol Hochkönig (2941 m), kde na horské chatě Matrashaus přespíme. Zhruba v polovině před věží Kummetstein je možné ferratu opustit a přes Birgkar dojít k chatě Matrashaus event. sestoupit zpět do údolí. Dnes nás čeká celkové převýšení 1600 m a 1700 m zajištěných úseků na skále. Večer pak strávíme na horské chatě.

3. den: pro sestup zvolíme pohodlnější variantu vedoucí přes centrální část pohoří až k chatě Arthurhaus (1502 m). Poté využijeme autobus, který nás doveze zpět k autům na parkovišti. Poté již cesta zpět a návrat do ČR ve večerních hodinách.

Podrobné informace:

Náročnost: těžká (převýšení 1600 m/den, 10-11 h chůze/den), nutné je předchozí zkušenost s VHT, obtížnost via ferrat - 

Vhodný termín: od pol. června do konce září

Doprava: vlastní, s možností spolujízdy s horským průvodcem

Ubytování: penzion a horská chata (Berggasthof Mittereggalm a Matrashaus)

Stravování: snídaně jsou v ceně ubytování v obou případech, večeře lze využít na chatě a přes den z vlastních zásob

Základní cena: 4.400 Kč/os

Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu výstupu, náklady průvodce a zapůjčení ferratového vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu a ferratovou brzdu).

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (30-40 eur/os/noc) a autobus (cca 5 eur)

Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepici a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku pro spaní na chatách - tzv. "bílou paní" nebo tenký spacák, cestovní doklady.

Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.