JUBILÄUMSGRAT - ferraty na Zugspitze

   Lahůdkou mezi našimi akcemi ve vysokých horách je ferratový přechod hřebene Jubiläumsgrat spojený s výstupem na nejvyšší vrchol Německa - Zugspitze (2962 m). Hřeben Jubiläumsgrat odtud vybíhá jihovýchodním směrem a končí až za sedlem Griesskar Scharte na dalším výrazném a známém německém vrcholu Alpspitze (2628m). Celým tímto hřebenem vede středně náročná, více než osmikilometrová zajištěná cesta, která velice zřídka klesne pod jeho vrcholovou část a vede přes všechny jeho vrcholy.

Program:

1. den: dopolední příjezd na výchozí místo naší akce - parkoviště u jezera Eibsee. Odtud bude následovat výstup na nejvyšší vrchol Německa - Zugspitze (2962 m). Trasa v závěru vede lehčí zajištěnou cestou Stopselzieher Klettersteig A/B. Jedná se o fyzicky náročnější výstup, čeká nás totiž převýšení téměř 2000 m. Síly lze ale ušetřit a využít lanovky Zugspitze Seilbahn. Zde na nejvyšším vrcholu Německa pak strávíme první noc v horské chatě Münchner-Haus.

2. den: po snídani pak nastoupíme do zajištěné cesty vedouci po hřebeni Jubiläumsgrat, čeká nas její první polovina, cca 4 km až k boudě Höllentalgrathütte, kde strávíme druhou noc. Jedná se o bivakovací boudu, zařizenou pouze nejnutnějším vybavením pro přespaní (matrace a deky), je tedy zapotřebí mít s sebou dosatek pitné vody a vlastní jídlo.


3. den: dokončíme přechod hřebene Jubiäumsgrat až na vrchol Alpspitze 2628 m, odkud pak sestoupíme přes údolí Höllental zpět k autům (cca 8h tůra). Sestup lze opět oželet a využít lanovky Alpspitzbahn nebo opustit hřeben dříve v sedle Griesskar Scharte.

Podrobné informace:

Náročnost: střední až těžší, nutné jsou předchozí zkušenosti z via ferrat a dobrá fyzická kondice (obt. ferrat do stupně D)
Vhodný termín: od začátku černa do poloviny srpna - z kapacitních důvodů ideálně všední dny
Doprava: vlastní - nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování: horská chata Münchner-Haus a bivak Höllentalgrathütte

Stravování: lze využít polopenzi na chatě, dále z vlastních zásob (k dispozici bude vařič u průvodce)
Základní cena: 3900 Kč/os (při min. účasti 4 hostů)
Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu výstupu, náklady průvodce a zapůjčení vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu, ferratovou brzdu a turistické mačky s cepínem)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování a event. využití lanovky
Doporučené vybavení: kvalitní oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), hygienická vložka na spaní na horské chatě - tzv. "bílá paní" nebo tenký spacák, čelovka, sluneční brýle, opalovací krém, čepice a rukavice (vč. náhradních), láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, cestovní doklady.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.