Jednodenní základní kurzy

   Bezesporu se jedná se o naše nejoblíbenější a relativně nenáročné základní kurzy pohybu na zajištěných cestách. Všechny varianty jsou vhodné pro děti od cca 8-mi let. Výhodou jsou krátké nástupy, dobrá dostupnost a možnost vyzkoušet si vše, co Vás může potkat na alpských cestách. A to vše za jeden den...

  • ferratové vybavení je zajištěno (včetně dětských velikostí)
  • kurz je veden mezinárodním horským průvodcem UIMLA
  • obsazení kurzu je max. 6-8 hostů na 1 horského průvodce
  • s možností vybrat si jednu ze tří variant / lokalit
  • a to vše za 1500 Kč/os - děti se slevou 50%

LUŽICKÉ HORY (SRN)

event. VODNÍ BRÁNA u Semil

PROGRAM:

   Kurz začíná v 9:00 srazem v Jonsdorfu, kde je výchozí místo pro první zajištěnou cestu - Nonnensteig B/C. Jedná se ideální cestu pro první seznámení s touto problematikou. Zajištěný úsek měří 350 m a celkové převýšení je 60 m. Cestou překonáme visutý most, jeden těžší výšvih a na závěr třílanové přemostění.

   Dále nás čeká krátký přesun pod druhou zajištěnou cestu - Alpiner Grat C nad Oybinem. Tento 96 m dlouhý hřeben s převýšením 64 m nabízí vyrovnané lezení ve střední obtížnosti.

    V případě zájmu lze ještě stihnout navštívit dvě zajištěné cesty na kopci Spitzberg u obce Oberoderwitz - Riesenboulder C/D a Apollofalter A/B. A nebo Vodní bránu C u Semil.

PASTÝŘSKÁ STĚNA v Děčíně

event. ferraty v Saském Švýcarsku

PROGRAM:

   Druhá varianta našeho oblíbeného a nenáročného základního kurzu pohybu na zajištěných cestách probíhá na Pastýřské stěně v Děčíně.

   Cílem tohoto kurzu je především Vás seznámit s používanou výbavou, naučít jak správně obléci sedák s prsákem a seznámit Vás se základy pohybu na zajištěných cestách. Během jednoho dne lze v uvedené lokalitě zdolat hned několik zajištěných cest a vyzkoušet si tak tuto populární horskou disciplínu. Kurz je vhodný pro rodiny s dětmi.

   Na výběr je v současnosti až 16 různých směrů, včetně lanového mostu a to vše v obtížnostech od B/C až po E.

   Pokud by Vás to v Děčíně nebavilo, lze přejet do nedalekého Saského Švýcarska, kde stojí za přelezení ferrata - Häntzschelstiege B/C.

MORAVSKÁ varianta

cvičné ferraty v přírodním areálu VELKÁ DOHODA a ferrata ve VÍRU

PROGRAM:

   Nově máme v nabídce zařazený program, který nabízí využití dvou ferratových oblastí na Moravě. Začátek kurzu proběhne v Moravském krase v přírodním  areálu Velká Dohoda, kde se nachází 6 cvičných cest v celkové délce 140 m (obt. B/C až D) a nově i tibetský lanový most v délce 60-ti metrů.

   O 55 km dále a cca 1 h jízdy autem se nachází druhá moravská ferratová oblast. U Vírské přehrady jsou nově vybudované 2 zajištěné cesty - Ferrata na Ledové stěně a Via Ferrata na Jezerní stěně. Obě tyto cesty jsou v pohodové obtížnost B/C a nabízejí hezké výhledy do údolí řeky Svratky a na hráz vodního díla Vír I.

Podrobné informace:

Náročnost: lehká - obtížnost via ferrat od stupně B (B/C), vhodné i pro děti od cca 8-mi let
Vhodný termín: od začátku dubna do konce listopadu
- v závislosti na počasí (platí zde zákaz lezení za mokra) a případném omezení z důvodu ochrany přírody
- vybrat si lze z kalendáře akcí nebo si domluvte vlastní termín
Začátek a konec kurzu:
zpravidla od 9:00 do 16:00
Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem (Brno, Praha)
Základní cena: 1500 Kč/den
(při min. účasti 3 hostů), děti se slevou 50%
Cena zahrnuje:
služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení potřebného ferratového vybavení - sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilba a ferratová brzda
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a případné vstupné (areál Velká Dohoda)
Doporučené vybavení: vhodné oblečení pro pobyt venku a pevná uzavřená obuv, rukavice, menší batoh (cca 30l), cestovní doklady v případě konání kurzu v Lužických horách (SRN), svačinu a fotoaparát
Pozn.: počet účástníku u tohoto kurzu je 6-8 hostů na 1 horského průvodce
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář: