Jednodenní základní kurzy

   Bezesporu se jedná se o naše nejoblíbenější a relativně nenáročné základní kurzy pohybu na zajištěných cestách. Všechny varianty jsou vhodné pro děti od věku min. 8-mi let. Výhodou jsou krátké nástupy, dobrá dostupnost a možnost vyzkoušet si vše, co Vás může potkat na alpských cestách. A to vše za jeden den...

  • ferratové vybavení je zajištěno (včetně dětských velikostí)
  • kurz je veden mezinárodním horským průvodcem UIMLA
  • obsazení kurzu je max. 6-8 hostů na 1 horského průvodce
  • s možností vybrat si jednu ze tří variant / lokalit
  • a to vše za 1.800 Kč/os

LUŽICKÉ HORY (SRN)

event. VODNÍ BRÁNA u Semil

PROGRAM:

   Kurz začíná v 9:00 srazem v Jonsdorfu, kde je výchozí místo pro první zajištěnou cestu - Nonnensteig B/C. Jedná se ideální cestu pro první seznámení s touto problematikou. Zajištěný úsek měří 350 m a celkové převýšení je 60 m. Cestou překonáme visutý most, jeden těžší výšvih a na závěr třílanové přemostění.

   Dále nás čeká krátký přesun pod druhou zajištěnou cestu - Alpiner Grat C nad Oybinem. Tento 96 m dlouhý hřeben s převýšením 64 m nabízí vyrovnané lezení ve střední obtížnosti.

    V případě zájmu lze ještě stihnout navštívit dvě zajištěné cesty na kopci Spitzberg u obce Oberoderwitz - Riesenboulder C/D a Apollofalter A/B. A nebo Vodní bránu C u Semil.

PASTÝŘSKÁ STĚNA v Děčíně

event. ferraty v Saském Švýcarsku

PROGRAM:

   Druhá varianta našeho oblíbeného a nenáročného základního kurzu pohybu na zajištěných cestách probíhá na Pastýřské stěně v Děčíně.

   Cílem tohoto kurzu je především Vás seznámit s používanou výbavou, naučít jak správně obléci sedák s prsákem a seznámit Vás se základy pohybu na zajištěných cestách. Během jednoho dne lze v uvedené lokalitě zdolat hned několik zajištěných cest a vyzkoušet si tak tuto populární horskou disciplínu. Kurz je vhodný pro rodiny s dětmi.

   Na výběr je v současnosti až 16 různých směrů, včetně lanového mostu a to vše v obtížnostech od B/C až po E.

   Pokud by Vás to v Děčíně nebavilo, lze přejet do nedalekého Saského Švýcarska, kde stojí za přelezení ferrata - Häntzschelstiege B/C.

MORAVSKÁ varianta

cvičné ferraty v přírodním areálu VELKÁ DOHODA a ferrata ve VÍRU

PROGRAM:

   Nově mám v nabídce zařazený program, který nabízí využití dvou ferratových oblastí na Moravě. Začátek kurzu proběhne u Vírské přehrady, kde společně přelezeme po úvodní instruktáži 2 lehčí zajištěné cesty (Ledová stěna a Jezerní stěna B/C).

   Následně se přesuneme (cca 1h autem, 55 km) do Moravského krasu - kde budeme pokračovat v přírodním  areálu Velká Dohoda. Zde se nachází 8 cvičných cest v celkové délce 180 m (obt. B/C až E) a nově také tibetský lanový most v délce 60-ti metrů.

Podrobné informace:

Náročnost: lehká - obtížnost via ferrat od stupně B (B/C), vhodné i pro děti od věku min. 8-mi let
Vhodný termín: od začátku dubna do konce listopadu
- v závislosti na počasí (platí zde zákaz lezení za mokra) a případném omezení z důvodu ochrany přírody
- vybrat si lze z kalendáře akcí nebo si domluvte vlastní termín
Začátek kurzu v 10:00 a ukončení okolo 16:00.
Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem
Základní cena: 1.800 Kč/os
Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení potřebného ferratového vybavení - sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilba a ferratová brzda 
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a případné vstupné na Velké Dohodě (200 Kč/os) u "Moravské variaty" 
Doporučené vybavení: vhodné oblečení pro pobyt venku a pevná uzavřená obuv, rukavice (stačí i cyklo), menší batoh, cestovní doklady v případě konání kurzu v Lužických horách (Německo), svačinu a fotoaparát

Pozn.: počet účastníků u tohoto kurzu je 6-8 hostů na 1 horského průvodce

Rezervační formulář: