HOCHALMSPITZE via ferratou na třítisícovku

   Náročná akce určená pro skutečné horaly a zkušené ferratisty. Dlouhá a obtížná, avšak krajinově jedinečná, vysokohorská zajištěná cesta lezená ve velké nadmořské výšce spojená s krátkým pohybem po ledovci, případně po čerstvém sněhu. Odměnou je však nejvyšší vrchol východní části NP Hohe Tauern - Hochalmspitze 3360 m n. m.

Program:

1. den: ranní odjezd z Brna nebo sraz v poledne v Maltě (Korutany, Rakousko). Následně výstup a rozlezení na via ferratě Fallbach Klettersteig E, která má dvě části. První polovina je lehčí - do C/D a lze ji lézt samostatně. Během tohoto výstupu vyzkoušíme sílu našeho týmu. Poté krátký přesun auty a nástup na chatu Gießener Hütte (2215 m), kde strávíme obě noci.

2. den: výstup do sedla Winkelscharte, kde začíná dlouhá a obtížemi vyrovnaná zajištěná cesta Detmolder Grat C vedoucí jihozápadním hřebenem až na samotný vrchol Hochalmspitze - 3360 m n. m. Poté sestup exponovaným hřebenem okolo známé skalní jehly Steinerne Mannln a krátkým ledovcem Trippkees zpět na chatu a dolů.

3. den: dopoledne proběhne ještě krátký trénink lanových technik a sestup zpět k autům. Návrat do ČR je plánován ve večerních hodinách.

Podrobné informace:

Náročnost:  jsou vyžadované předchozí zkušenosti s vysokohorskou turistikou a dobrá fyzická kondice, obtížnost via ferrat  C až E, převýšení do 1200 m/den, 9-10 h chůze/den

Vhodný termín: od zač. července do konce září

Doprava: vlastní, s možností spolujízdy s horským průvodcem

Ubytování: horská chata Gießener Hütte (2215 m)

Stravování: lze využít polopenzi na horské chatě, přes den pak z vlastních zásob

Základní cena: 4.400 Kč

Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu výstupu, náklady průvodce a zapůjčení vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu, ferratovou brzdu a mačky s cepínem na ledovec)

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování a vstupné na ferratu Fallbach klettersteig (5 €/os).

Doporučené vybavení: kvalitní oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), hygieniská vložka na spaní na horské chatě - tzv. bílá paní nebo tenký spacák, sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepice a rukavice (vč. náhradních), šátek, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, cestovní doklady.

Cestovní pojištění - členové Alpenvereinu mají na horské chatě 50% slevu na ubytování

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.