Fotokurz na ferratách s Jakubem Cejpkem

   Kurz zaměřený na zdokonalení vašeho fotogarafického umění přímo v horském terénu, především na via ferratách. Ve spolupráci s předním českým outdoorovým fotografem Jakubem Cejpkem a společností Fujifilm jsme pro Vás, jako první v ČR, připravili třídenní praktický workshop, jehož cílem je naučit Vás jak si domů z hor neodvážet pouze silné zážitky, ale i výjmečné kousky do Vašeho fotoalba.

Jakub Cejpek

   Milovník hor, skal a cestování se sklony k bláznivým nápadům. Šéfredaktor časopisu Everest, horský průvodce a taktéž zapálený fotograf s nutkavou potřebou zachytit svět kolem sebe. Mám rád sypaný čaj, řídký vzduch a brzké ranní vstávání.

   Byť vystudovaný stavební inženýr na Fakultě stavební ČVUT v Praze, výše zmíněné aktivity mi doposud brání věnovat se tomuto jakkoliv zajímavému oboru. Ostatně, ještě nikdo na smrtelné posteli neřekl: "Kéž bych strávil více času v kanceláři."

E-mail: jakub.cejpek@gmail.com
Tel.:+420 728 538 357
WEB: www.cejpek.com

Program:

  • fotografické základy (clona, čas, ISO)
  • jak poskládat "fotografický příběh"
  • bezpečnost a focení ve vertikálním terénu
  • specifika foceni v horách
  • pokročilé fotografické techniky
  • jaké fotovybavení s sebou do hor?
  • testování bezzrcadlovek Fujifilm (vlastní SD karty s sebou)
  • vaše dotazy

1. den: večerní příjezd na místo konání kurzu, seznámení s programem a zahájení kurzu. Přednáška zaměřená na základy fotografování v horském terénu.
2. den: celodenní praktická část venku zaměřená na zdokonalování fotografických dovedností na vybraných zajištěných cestách, večer pak promítání zajímavých fotek z nejrůznějších koutů planety a jejich rozbor a další teorie focení.
3. den: závěrečný den je věnován finále na jedné z nejfotogeničtějších zajištěných cest - Drachenwand Klettersteig C/D (u varianty kurzu v Solné komoře), ukončení kurzu kolem 15h

Podrobnosti:

Lokalita: Solná komora - Salzkammergut, Horní Rakousko nebo okolí Raxalpe
Náročnost:
střední - obtížnost via ferrat do D (výběr lze upravit na míru)
Termín: celoročně
Doprava:
vlastní s možností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování: penzion v Obertraunu nebo kemp v Hallstattu
Stravování: z vlastních zásob nebo lze využít polopenze v penzionu, během dne doporučujeme mít vlastní zásoby
Základní cena: 3000 Kč/os
(při min. účasti 4 hostů)
Cena zahrnuje:
horského průvodce s mezinárodní licenci UIMLA a profesionálního fotografa Jakuba Cejpka v jedné osobě, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu, testování fotoaparátů Fujifilm a zapůjčení ferratového vybavení (sedák, prsní úvazek, přilbu a ferratovou brzdu s karabinou na odsednutí)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení: fotoaparát (vlastní SD karty s sebou), oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30-40l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepici a rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát s příslušenstvím, cestovní doklady. V případě spaní v kempu je nutný vlastní stan, spacák a karimatka.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.