Ferraty v okolí EISENERZ

   Ferratová akce pro ty, kterým "céčka nestačí". V okolí těžbou železné rudy proslulého městečka Eisenerz ležícího na pomezí mezi Hochschwabem a Eisenerzkými Alpami, na nás čekají čtyři zajištěné cesty, které budí respekt nejen svojí náročností, ale i délkou. Síla, vytrvalost a odolnost vůči vzdušným traverzům a lanovým mostů vysoko nad údolími, to je oč tu běží.

Program:

1. den: odpolední příjezd k obci Johnsbach (cesta z Prahy nebo Brna trvá cca. 4 - 5h), kde na nás bude čekat ferratová rozvička v podobě Johnsbach Klettersteig - ferratové arény, která nabízí několik lezeckých variant (B/C, D a D/E) a dalších ferratových libůstek, lanových mostů a lanovek. V podvečer se pak přesuneme do penzionu, kde se strávíme dvě noci.

2. den: po snídani a krátkém přesunu auty zaparkujeme u jezera Leopoldsteinersee, kde podnikneme celodenní ferratovou túru. První dnešní zajištěná cesta Kaiser-Franz-Joseph Klettersteig D začíná stoupat strmou vápencovou stěnou prakticky hned od jezera a překonavá úctihodné převýšení 860m. Prakticky ihned po zdolání této dlouhé ferraty na nás čeká ještě zcela unikátní Rosslochhöhlen Klettersteig D/E, který vede velmi zajímavě vnitřkem jeskyně. Po přelezení sestoupíme zpět k jezeru. Celkový čas túry je cca 7h.

3. den: nabízí dvě varianty programu:

  • Náročnější, opět celodenní výpravu do hor. Z údolí Ramsau v těsné blízkosti Eisenerz vystoupíme náročnou horskou zajištěnou cestou Kaiserschild - Klettersteig D/E na vrchol Kaiserschild 2084m, zpět pak sestoupíme po turistické stezce, celkový čas túry je cca 7h.
  • Lehčí, kdy před odjezdem ještě vyrazíme zdolat vrchol Pfaffenstein1865 m již lehčí zajištěnou cestou Eisenerzer Steig - Klettersteig C/D, zpět k autům sestoupíme zajištěnou turistickou cestou Markussteig A/B.
Okolo 15-16h vyrazíme zpět do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

Podrobné informace:

Náročnost: střední až vyšší - je vyžadovaná předchozí zkušenost s vysokohorskou turistikou a pohybem po zajištěných cestách, obtížnost via ferrat B/C až D/E
Vhodný termín: od začátku května do konce října
Doprava: vlastní - nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem
Ubytování: v pensionu (Gasthof Eschau), event. je k dispozici kemp
Stravování: snídaně v ceně ubytování, možnost polopenze nebo z vlastních zásob
Základní cena: 3900 Kč/os (při min. účasti 3-4 hostů)
Cena zahrnuje: horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu konání akce a zapůjčení ferratového vybavení (sedák, prsní úvazek s plochou smyčkou, přilbu a ferratovou brzdu)
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení: oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30-40l), sluneční brýle, opalovací krém, teleskopického hole, čepice, rukavice, láhev na vodu, osobní lékárničku a léky, fotoaparát a cestovní doklady. V případě spaní v kempu ještě navíc stan, karimatku a spacák.
Podmínkou účasti je vyřízené cestovní pojištění.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.