Klasický ferratový výstup na DACHSTEIN, 2995 m

   Hoher Dachstein - 2995 metrů vysoký král Solné komory, pro nás známý také jako nejbližší alpská "skoro třítisícovka" a zároveň také nejblíže dosažitelný ledovcem pokrytý horský masív z ČR. Během této třídenní akce vystoupíme k vrcholovému kříži přes Gossauský ledovec a zajištěnou cestu Dachstein Westgrat B. Tedy stejnou trasou, kterou na tento vrchol uskutečnil prvovýstup v roce 1832 Peter Grappmayr.

Program:

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách k jezeru Vorderer Gossausee - případně sraz na místě ve 12h. Cesta z Prahy nebo Brna trvá cca pět hodin. Od jezera nás poté bude již čekat cca 4-5 hodin dlouhý výstup na horskou chatu Adamekhütte 2196 m, kde se ubytujeme a strávíme obě noci. Večer proběhne seznámení s výstupovou trasou a potřebných vybavením.

2. den: Den určený k vrcholovému útoku. Od chaty vyrazíme přes ledovec Großer Gossaugletcher do sedla Obere Windluck´n, kde začíná nenáročná zajištěná cesta Dachstein Westgrat B vedoucí až na samotný vrchol Hoher Dachstein 2995 m. Zpět na chatu sestoupíme poté stejnou trasou. Celkový čas výstupu a sestupu je dle podmínek 6-8 hodin.

3. den: Sestup zpět k autům a návrat do ČR bez nutnosti nočního přejezdu. Předpokládaný odjezd je okolo 14h. V případě zájmu a dostatku zbývajících sil je možné tento den ještě využít:

    • k nácviku lanových technik v blízkosti horské chaty

    • nebo k přelezení via ferraty Laserer Alpin C přímo u jezera Vorderer Gossausee

Podrobné informace:

Náročnost: střední (převýšení do 1200 m/den, 6-7 h chůze/den), podmínkou je přiměřená fyzická zdatnost

Vhodný termín: červen až září

Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem (Brno, Praha)

Ubytování: horská chata Adadamekhütte, 2196 m - slevy pro členy Alpenvereinu.  (V zimě pouze winterraum.)

Stravování: na chatě je možné využít polopenzi, přes den z vlastních zdrojů

Základní cena: 3.900 Kč/os

Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení potřebného ferratového a ledovcového vybavení - mačky, cepín, sedák, přilba a ferratová brzda

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování na horské chatě

Doporučené vybavení: vhodné oblečení pro pobyt venku, čepice, rukavice, šátek, pevná kotníková obuv, batoh (cca 40l), sluneční brýle, opalovací krém, hygienickou vložku na spaní, láhev na vodu, cestovní doklady, fotoaparát

Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - např.: Alpenverein.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.