Klasický ferratový výstup na DACHSTEIN

   Hoher Dachstein - 2995 metrů vysoký král Solné komory, pro nás známý také jako nejbližší alpská "skoro třítisícovka" a zároveň také nejblíže dosažitelný ledovcem pokrytý horský masív z ČR. Během této třídenní akce vystoupíme k vrcholovému kříži přes Gossauský ledovec a zajištěnou cestu Dachstein Westgrat B. Tedy stejnou trasou, kterou na tento vrchol uskutečnil prvovýstup v roce 1832 Peter Grappmayr.


Program:

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách k jezeru Vorderer Gossausee - případně sraz na místě ve 12h. Cesta z Prahy nebo Brna trvá cca pět hodin. Od jezera nás poté bude již čekat cca 4-5 hodin dlouhý výstup na horskou chatu Adamekhütte 2196 m, kde se ubytujeme a strávíme obě noci. Večer proběhne seznámení s výstupovou trasou a potřebných vybavením.

2. den: Den určený k vrcholovému útoku. Od chaty vyrazíme přes ledovec Großer Gossaugletcher do sedla Obere Windluck´n, kde začíná nenáročná zajištěná cesta Dachstein Westgrat B vedoucí až na samotný vrchol Hoher Dachstein 2995 m. Zpět na chatu sestoupíme poté stejnou trasou. Celkový čas výstupu a sestupu je dle podmínek 6-8 hodin.

3. den: Sestup zpět k autům a návrat do ČR bez nutnosti nočního přejezdu. Předpokládaný odjezd je okolo 14h. V případě zájmu a dostatku zbývajících sil je možné tento den ještě využít:

    • k nácviku lanových technik v blízkosti horské chaty

  • nebo k přelezení via ferraty Laserer Alpin C přímo u jezera Vorderer Gossausee

Podrobné informace:

Náročnost: střední (převýšení do 1200 m/den, 6-7 h chůze/den), jsou vyžadované předchozí zkušenosti s vysokohorskou turistikou a dobrá fyzická kondice, obtížnost via ferrat do stupně B (event. C)
Vhodný termín: celoročně - letní i zimní varianta výstupu
- vybrat si lze z kalendáře akcí nebo si domluvte vlastní termín
Doprava: vlastní nebo s možností spolujízdy s horským průvodcem (Brno, Praha)
Ubytování:
horská chata Adadamekhütte, 2196 m - slevy pro členy Alpenvereinu.  (V zimě pouze winterraum.)
Stravování:
na chatě je možné využít polopenzi, přes den z vlastních zdrojů
Základní cena: 3900 Kč/den
(při min. účasti 3 hostů)
Cena zahrnuje:
služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení potřebného ferratového a ledovcového vybavení - mačky, cepín, sedák, přilba a ferratová brzda
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Doporučené vybavení: vhodné oblečení pro pobyt venku, čepice, rukavice, šátek, pevná kotníková obuv, batoh (cca 40l), sluneční brýle, opalovací krém, hygienickou vložku na spaní, láhev na vodu, cestovní doklady, fotoaparát
Počet účastníků: u tohoto kurzu je max. 5 hostů na 1 horského průvodce

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.