DOLOMITY pohodové túry na sněžnicích

   Vydejte se do srdce Dolomit - na sněžnicích a v pohodovém tempu strávíme několik dní v oblasti Fanes Senes Braies Natural Park. Podnikneme výstupy na okolní třítisícovky, seznámíte se s pohybem v zimních horách a lavinovou problematikou a společně si užijeme pohodu na skvělé horské chatě Rif. Fanes (2060 m) nebo Rif. Lavarella (2042 m).

Program:

1. den: večerní odjezd z ČR a noční přesun do Itálie (v případě společné cesty z Brna).

2. den: dopolední sraz přímo na místě (v případě vlastní dopravy). Parkovat budeme u horské chaty Rif. Pederü (1548 m, 46°38'23.129"N, 12°2'27.775"E - souřadnice parkoviště). Dále pak proběhne seznámení s programem, rozdělení vybavení a výstup na horskou chatu Rif. Fanes (2060 m) nebo Rif. Lavarello (2042 m), kde budeme ubytování následující tři noci (cca 6 km od auta). Odpoledne bude našim cílem vrcholový kříž na Col Bechei de Sora (2794 m), který se nachází východním směrem od horské chaty. Současně proběhne základní seznámení s lavinovým vybavením.

3. den: vyrazíme jižním směrem od chaty do sedla pod Monte Castello (Bivouac of Freedom), 2770 m. Za hezkého počasí nabízí tato túra neskutečné výhledy do okolí.

4. den: společně vyrazíme směrem k sedlu Sass da les Disc (3026 m), které bude našim dnešním cílem. Výstup vede podél Fanes Castle a nepovinný závěrečný úsek vyžaduje použití maček. Dnešní den prozkoumáme západní část od naší chaty. Sestup zpět na chatu vede po stejné trase.

5.den: po snídani sestoupíme zpět k autům a vydáme se na cestu do ČR. Návrat domů je plánován ve večerních hodinách.

Poznámka: vzhledem k aktuální předpovědi počasí a lavinové situaci je možná úprava programu a jednotlivých túr. Aktuální lavinová situace.

Podrobné informace:

Lokalita: Dolomity, Itálie - skupina Fanes (Přírodní park Fanes-Sennes-Braies) 

Vhodný termín: březen/duben

Doprava: individuální s možností spolujízdy s horským průvodcem

Ubytování: horská chata Rifugio Fanes, 2060 m nebo Rifugio Lavarella, 2042 m
- k dispozici jsou 2 až 4 lůžkové pokoje nebo společné pokoje (každý pro 10 hostů)
- s cenou od 22 €/os/noc ve společném pokoji (dormitory)

Stravování: s možností využití polopenze na horské chatě (event. pouze snídaně)
- snídaně 10 € nebo polopenze 30 €
- na obou chatách je kladen důraz na kvalitní kuchyni, dobrá vína, grappu a to vše se zaměřením na typické produkty jižního Tyrolska. 

Základní cena: 7.900 Kč/os

Cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení chybějícího vybavení (sněžnice, lavinové vybavení, teleskopické hole a turistické mačky)

Cena nezahrnuje: náklady na dopravu, ubytování (3x horská chata - od 22 €/os/noc)

Doporučené vybavení: teplé oblečení a pevná nepromokavá obuv do horského terénu a sněhu, návleky, teleskopické hole, batoh cca 35-45l, sluneční brýle, opalovací krém, čepice a rukavice (vč. náhradních - min. 1x tenké a 1x tlusté), šátek, láhev na vodu (termosku), čelovku, osobní lékárnička a léky, cestovní doklady, spací vložku - tzv. bílou paní.

Rezervační formulář

použité foto na této stránce: Michal Bulička (www.skitourguru.com)