Ferratový kurz v Děčíně na Pastýřské stěně

   Pastýřská stěna v Děčíně patří mezi top ferratové oblasti naší republiky - s možností uspořádat plnohodnotný ferratový kurz pro všechny zájemce. Z mnoha nabízených směrů si vybere, jak začátečník, tak i pokročilý ferratista. Navíc v kombinaci s dobrou dostupností a restaurací nahoře je tato oblast ideální volbou, kterou Vám mohu doporučit.

Program:

   Kurz začíná v 10h srazem na parkovišti u ferraty, kde se seznámíte s kompletní ferratovou výbavou. Následně se přesuneme cca 150 metrů přímo pod vlastní Pastýřskou stěnu. Zde postupně od roku 2014 vzniklo 16 zajištěných cest v různé obtížnosti. My začneme na těch lehčích cestách a postupně během dne zdoláme 3 až 4 vybrané via ferraty s průměrnou délkou výstupu 150 až 170 metrů. Každý si tak může vyzkoušet a naučit vše potřebné pro pohyb na zajištěných cestách. Součástí dne je také část věnována teoretické přípravě a plánování ferratových túr. Kurz pak končí zpravidla mezi 16 a 17h.

Pozn.: na ferratě platí zákaz lezení za deště a na mokré skále.

Podrobné informace:

Lokalita: Pastýřská stěna v Děčíně.

Vhodný termín: od května do října - s podmínkou počasí bez deště. Aktuální termíny lze nalézt v kalendáři akcí.

  • Pro skupiny od 4 hostů lze kurz připravit v libovolném termínu.

Obtížnost: lehká, vhodné i pro děti od cca 8-mi let.

Doprava: vlastní - event. s možností spolujízdy (Brno, Praha).

Základní cena: 2.500 Kč/os.

  • cena zahrnuje: náklady mezinárodního horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy
  • cena nezahrnuje: náklady na dopravu

Doporučené vybavení: vhodné oblečení a pevná uzavřená obuv, menší batoh, svačina a pití, rukavice (ferratové nebo cyklistické) a pojištění.

Vybavení, které lze zapůjčit: ferratovou brzdu, sedák, přilbu, prsní úvazek s plochou smyčkou a v omezené míře i ferratové rukavice. Veškeré vybavení je k dispozici i v dětských velikostech.

Rezervační formulář