Lago di Garda - VIA FERRATY

   Prožijte pár dnů v ráji skalního a ferratového lezení. Okolí městečka Arco ležícího severně od největšího italského jezera  Lago di Garda lze směle považovat za jedno z center lezení nejen v Evropě. Nás bude ovšem nejvíce zajímat několik atraktivních via ferrat, které společně absolvujeme. Zkrátka ideální prostředí pro Vaší aktivní dovolenou a čtyři plně nabité dny...

Program:

1. den: ranní odjezd z Prahy nebo Brna (cesta trvá cca. 8-9 hod), příjezd na místo a ubytování. V případě vlastní dopravy sraz v odpoledeních hodinách (mezi 15:00-16:00) přímo na místě ve vesnici Arco. Seznámení s programem a používaným ferratovým a lezeckým vybavením. Tento den lze stihnout ještě jednu lehčí cestu Sentiero del Colodri, která se nachází přímo nad Arcem nebo soutěsku Rio Sallagoni.

2 a 3. den: během těchto dní nás budou čekat různé via ferraty - od sportovních cest, přes historicky zajímavé místa, soutěsky s vodopády až po velmi dlouhé a exponované cesty. Nechybí ani ferraty s obtížností E. Výběr bude záležet na vzájemné domluvě. Taktéž dojde na nezbytné koupání v jezeře, výbornou italskou zmrzlinu, espresso a dobré víno.

  • ferratarunde Cima Rocca B
  • sentiero del Colodri B/C
  • Amicizia klettersteig B/C
  • ferrata Ernesto Che Guevara C
  • Rio Sallagoni C
  • Rio Secco C
  • Monte Albano Klettersteig D
  • ferrata Rino Pisetta E
4. den: poslední den můžeme dopoledne prožít na skalách, kde z vás uděláme na chvíli sportovní lezce. V poledne kurz ukončíme a vyrazíme zpět k domovům. Taktéž je možné absolvovat některou z kratších cest nebo vyrazit na cestu hned po snídani. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

zdroj: topa byly staženy z webu www.bergsteigen.com

Podrobné informace:

Náročnost: střední - s možností volby obtížnosti, kurz je vhodný pro začátečníky bez předchozích zkušeností
Termín: od dubna do konce října
Místo konání: vesnička Arco a oblasti v okolí jezera Lago di Garda (Itálie)
Základní cena: 5200 Kč/os
(při min. účasti 4 hostů)
Cena zahrnuje: služby horského průvodce s mezinárodní licencí UIMLA, který se Vám bude věnovat po celou dobu kurzu a zapůjčení lezeckého a ferratového vybavení
Cena nezahrnuje: náklady na dopravu a ubytování
Ubytování:
penzion nebo kemp v okolí, např. Agricacamp Paolino, Camping Zoo (dle domluvy)
Stravování: vlastní - s možností využití spousty restaurací, kaváren a obchodů v okolí
Doporučené vybavení
: pohodlné venkovní sportovní oblečení, pevnou obuv, menší batoh, láhev na vodu, cestovní doklady, sluneční brýle, opalovací krém, fotoaparát. V případě spaní v kempu pak ještě stan, karimatku, spacák a věci na vaření.

Rezervační formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.